Katiller Yargılansın! Tutsaklara Özgürlük!

gezi sehitler

Taksim Gezi Parkı’nın yıkılıp yerine AVM yapılmak istenmesine karşı başlayan direniş, polisin azgınca saldırısı üzerine büyük bir halk isyanına dönüşmüştü. Haziran ayında 15 milyon kadar insan sokaklara çıktı, büyük bir kardeşleşme ve dayanışma içinde, artan saldırılara, hak gasplarına, yaşamın her alanına müdahale edilmesine karşı biriken öfkesini haykırdı.

AKP hükümeti ise, bu direnişe vahşice saldırdı. Panzeri, TOMA’sı, bibergazı, copu, plastik mermisi, resmi ve sivil katil sürüsüyle ölüm kustular. Binlerce kişi yaralandı, onlarcası gözlerini kaybetti, bitkisel hayata girdi. Ve gencecik fidanlarımız yaşamını yitirdi. Ardından katilleri gizlemeye çalıştılar, açığa çıkanları ise delilleri karartarak yargılamaktan kaçındılar. Diğer yandan direnişe katıldığı için yüzlerce kişiyi gözaltına alıp, tutukladılar.

Sokakta, herkesin gözü önünde katledilen kardeşlerimizin, evlatlarımızın katillerini istiyoruz! Bunlar açıklanmalı ve yargılanmalıdır!

Şehitlerine ve tutsaklarına sahip çıkmayan bir halkın, geleceğinin olmayacağını biliyoruz. “Katiller Yargılansın, Tutsaklara Özgürlük” diyerek, aynı zamanda emeğimize, onurumuza, geleceğimize sahip çıkıyoruz!

Ali İsmail Korkmaz Halk Komitesi

ADI      SOYADI       MESLEK         İMZA

Bunlara da bakabilirsiniz

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …

“İşçiler Açken Patronlara Huzur Yok”

Adana-Yüreğir merkez ilçesinin Seyhan Mahallesi’nde bulunan Marbit tekstil fabrikasının işçileri, depremi kendisi için fırsata çeviren …