Saldırıların hesabını soralım!

zeynel

PDD temsilcisi Zeynel Sarar, 1 Mayıs günü polisin sıktığı gaz fişeğinin kafasına çarpması sonucu yaralandı. Yakınlardaki doktorların ilk müdahalesinin arkasından ambulansla Çapa’ya, oradan Haseki Hastanesi’ne gönderilen Sarar’ın beyin tomografisi çekildi. Hayati tehlikeyi atlattığının görülmesinin ardından hastaneden taburcu edildi.

1 Mayıs günü, Şişli’den Bomonti’ye, Levent’ten Nişantaşı’na, Beşiktaş’tan Fulya’ya kadar çok geniş bir alanda devam eden çatışmalarda, çok sayıda insan yaralandı, gözaltına alınırken ve sonrasında işkence gördü.

Yaralananların, işkence görenlerin tıbbi ve hukuksal takibinin yapılması, büyük bir önem taşıyor. Devletin bu vahşi saldırılarına maruz kalan herbir insanımızın polisten davacı olması, suç duyurusunda bulunması önemlidir. Başta insan hakları kurumları olmak üzere ÇHD, TTB gibi meslek örgütlerinin de bu davaların takipçisi olması gerekiyor.

Bunların hesabını sormak, direnişi farklı bir şekilde sürdürmek demektir. Ayrıca yeni şehitlerin olmasını durdurmanın adımlardan biridir.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …