Saldırıların hesabını soralım!

zeynel

PDD temsilcisi Zeynel Sarar, 1 Mayıs günü polisin sıktığı gaz fişeğinin kafasına çarpması sonucu yaralandı. Yakınlardaki doktorların ilk müdahalesinin arkasından ambulansla Çapa’ya, oradan Haseki Hastanesi’ne gönderilen Sarar’ın beyin tomografisi çekildi. Hayati tehlikeyi atlattığının görülmesinin ardından hastaneden taburcu edildi.

1 Mayıs günü, Şişli’den Bomonti’ye, Levent’ten Nişantaşı’na, Beşiktaş’tan Fulya’ya kadar çok geniş bir alanda devam eden çatışmalarda, çok sayıda insan yaralandı, gözaltına alınırken ve sonrasında işkence gördü.

Yaralananların, işkence görenlerin tıbbi ve hukuksal takibinin yapılması, büyük bir önem taşıyor. Devletin bu vahşi saldırılarına maruz kalan herbir insanımızın polisten davacı olması, suç duyurusunda bulunması önemlidir. Başta insan hakları kurumları olmak üzere ÇHD, TTB gibi meslek örgütlerinin de bu davaların takipçisi olması gerekiyor.

Bunların hesabını sormak, direnişi farklı bir şekilde sürdürmek demektir. Ayrıca yeni şehitlerin olmasını durdurmanın adımlardan biridir.

Bunlara da bakabilirsiniz

Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda …

İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma

İsviçre’nin Basel kentinde Filistin halkıyla dayanışma yürüyüşü düzenlendi. ABD’nin ve Avrupa Birliği’nin de desteğini arkasına …

İEB direnen öğretmenleri ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Eğitim Nöbeti” eylemini sürdüren Özel Sektör …