Çarşı Yargılanamaz

carsi-taraftar

Beşiktaş Çarşı taraftar grubuna, Haziran İsyanı sırasında “hükümete darbe teşebbüsü”nde bulunmaktan dava açıldı. 35 kişi hakkında açılan dava iddianamesinde Çarşı’nın Beşiktaş’taki Başbakanlık ofisini basmayı planladığı, kamu malına zarar verdiği, polise mukavemet ettiği söylenirken, iddialara delil olarak yapılan telefon konuşmaları gösterildi. Dava aralık ayında görülecek.

Çarşı yaptığı açıklamayla halkın yanında ve böylesi bir eylemde bulunmaktan gurur duyduklarını belirtti. Çarşı iddianamesinin ortaya çıkmasının ardından dünyadaki birçok taraftar grubu da maçlarda Çarşı’ya destek veren pankartlar açtılar. Türkiye’de ise Fenerbahçe Sol Açık grubu başta olmak üzere, diğer taraftar grupları da destek verdi.

Devlet, Haziran direnişinde kitlelerin gücünden öylesine büyük bir korku duyuyor ki, direnişte öne çıkan her kesime üstüste saldırılar gerçekleştirerek yıldırma politikası izliyor. Avukatlar, doktorlar, taraftar grupları, öğrenciler, bu saldırılardan nasibini alıyor. Ama hiçbir saldırı, Haziran direnişinin görkemini, kitlelerin ayaklanmasının gücünü unutturamaz, burjuvazinin korkusunu gideremez.

Bunlara da bakabilirsiniz

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar 26 Eylül 2023 tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak …

12 Eylül’e sıkılan “ilk kurşun” OSMAN YAŞAR YOLDAŞCAN

1980 yılının 29 Eylül günüydü. O gün İstanbul’da gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplanmıştı. Kesik kesik …

Gezi yargılanamaz!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis …