Maltepe Üniversitesi sağlık işçileri direniyor

dev-saglik-maltepe  

Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan ve Devrimci Sağlık-İş’e üye oldukları için işten atılan 98 işçinin direnişi sürüyor.

Çadır direnişinin yanı sıra yaptıkları eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan işçiler, 25 Şubat’ta Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü’nü işgal etti. “Atılan işçiler geri alınsın” pankartının asılmasının ardından, rektörlük önüne gelen çevik kuvvet 30 işçiyi işkence yaparak gözaltına aldı. Gözaltına alınan işçilerden birinin omuzu çıktı. Gözaltına alınanlar arasında Dev Sağlık-İş Genel Başkanı ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da vardı.

Gözaltılar serbest bırakıldıktan sonra Maltepe’de bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sonrası yapılan açıklamada, direnişin zaferle sonuçlanacağı ve hiçbir baskının işçileri yıldıramayacağı belirtildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

“Asgari değil insanca yaşam istiyoruz” talebi ile eylem yapıldı

Göstermelik asgari ücret görüşmelerinin başlayacağı Aralık ayından önce İşçi Emekçi Birliği yaptığı eylemle, “insanca yaşanacak …

chd-eylem1

ÇHD avukatlarına ceza yağdı

Yaklaşık 10 yıldır süren, Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının yargılandığı dava, 7-11 …

Taksim-İstiklal Caddesi’nde patlama

Taksim’de İstiklal Caddesi’nde, saat 16.20 civarında büyük bir patlama meydana geldi. Cumartesi günü, İstiklal Caddesi’nin …