TERÖRE ALIŞMAYACAĞIZ!

istiklal-caddesinde-patlama

Bombalı saldırı haberi bu defa Taksim-İstiklal Caddesi’nden geldi. İstiklal Caddesi’ne açılan Balo Sokak içinde bir canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. İstanbul’un merkezinde, sivillerin en fazla olduğu alanlardan birinde, yine bir terörist kendisini patlattı.

10 Ekim tarihinden bugüne, Ankara’da 3 defa, İstanbul’da ise 2 defa bombalı saldırı gerçekleştirildi. İnternette yapılan bombalı saldırı ihbarlarının ise ardı arkası kesilmiyor. İnsanlar sokağa çıkmasın, kalabalık yerlere gitmesin, protesto eylemlerine katılmasın, öfkesini haykırmasın diye, üstüste “alarm” haberleri geziyor internette

Ve bu ortamı kullanan devlet, baskısını ve saldırılarını daha da artırıyor. “Güvenlik” bahanesiyle, yaşam alanlarını daraltıyor. Üstelik bunu tümüyle göstermelik biçimde yapıyor. Akademisyenlerin, devrimci-demokrat kesimlerin üzerindeki baskı ve terörünü güçlendirirken, gerçek bombacıları, radikal islamcı çeteleri korumaya devam ediyor. Terörün asıl kaynağı olan radikal islamcı çetelerin örgütlenmesi, faaliyetleri devam ediyor, sokaklarda gördüğümüz IŞİD kılıklı teröristlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Diğer taraftan, son dönemde “alışmalıyız” yönündeki sözlerde artış var. “Bir Ortadoğu ülkesi olmaya başladığımız, bu nedenle herhangi bir Ortadoğu ülkesi gibi, halkın bulunduğu yaşam alanlarında bombalı saldırıların artmasının normal olduğu” tekrarlanıp duruyor. Oysa ülkemizi Ortadoğu’daki savaşların lojistiği haline getiren de, Ortadoğu’daki radikal islamcı çetelerin geçiş ve örgütlenme alanına dönüştüren de, doğrudan AKP hükümetidir.

Tam da bu nedenle, ALIŞMAYACAĞIZ! Bu terör ortamına TESLİM OLMAYACAĞIZ! Halka dönük her tür terör saldırısını, kim gerçekleştirirse gerçekleştirsin LANETLEYECEĞİZ! Terörü bitirmenin tek yolu olarak, bölgemizdeki emperyalist savaşa ve Kürdistan’daki kirli savaşa karşı savaşmaya devam edeceğiz!

AKP’nin savaş politikalarının sonucu olan bu terör saldırılarına karşı DİRENECEĞİZ!

Bunlara da bakabilirsiniz

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar 26 Eylül 2023 tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak …

12 Eylül’e sıkılan “ilk kurşun” OSMAN YAŞAR YOLDAŞCAN

1980 yılının 29 Eylül günüydü. O gün İstanbul’da gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplanmıştı. Kesik kesik …

Gezi yargılanamaz!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis …