TERÖRE ALIŞMAYACAĞIZ!

istiklal-caddesinde-patlama

Bombalı saldırı haberi bu defa Taksim-İstiklal Caddesi’nden geldi. İstiklal Caddesi’ne açılan Balo Sokak içinde bir canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. İstanbul’un merkezinde, sivillerin en fazla olduğu alanlardan birinde, yine bir terörist kendisini patlattı.

10 Ekim tarihinden bugüne, Ankara’da 3 defa, İstanbul’da ise 2 defa bombalı saldırı gerçekleştirildi. İnternette yapılan bombalı saldırı ihbarlarının ise ardı arkası kesilmiyor. İnsanlar sokağa çıkmasın, kalabalık yerlere gitmesin, protesto eylemlerine katılmasın, öfkesini haykırmasın diye, üstüste “alarm” haberleri geziyor internette

Ve bu ortamı kullanan devlet, baskısını ve saldırılarını daha da artırıyor. “Güvenlik” bahanesiyle, yaşam alanlarını daraltıyor. Üstelik bunu tümüyle göstermelik biçimde yapıyor. Akademisyenlerin, devrimci-demokrat kesimlerin üzerindeki baskı ve terörünü güçlendirirken, gerçek bombacıları, radikal islamcı çeteleri korumaya devam ediyor. Terörün asıl kaynağı olan radikal islamcı çetelerin örgütlenmesi, faaliyetleri devam ediyor, sokaklarda gördüğümüz IŞİD kılıklı teröristlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Diğer taraftan, son dönemde “alışmalıyız” yönündeki sözlerde artış var. “Bir Ortadoğu ülkesi olmaya başladığımız, bu nedenle herhangi bir Ortadoğu ülkesi gibi, halkın bulunduğu yaşam alanlarında bombalı saldırıların artmasının normal olduğu” tekrarlanıp duruyor. Oysa ülkemizi Ortadoğu’daki savaşların lojistiği haline getiren de, Ortadoğu’daki radikal islamcı çetelerin geçiş ve örgütlenme alanına dönüştüren de, doğrudan AKP hükümetidir.

Tam da bu nedenle, ALIŞMAYACAĞIZ! Bu terör ortamına TESLİM OLMAYACAĞIZ! Halka dönük her tür terör saldırısını, kim gerçekleştirirse gerçekleştirsin LANETLEYECEĞİZ! Terörü bitirmenin tek yolu olarak, bölgemizdeki emperyalist savaşa ve Kürdistan’daki kirli savaşa karşı savaşmaya devam edeceğiz!

AKP’nin savaş politikalarının sonucu olan bu terör saldırılarına karşı DİRENECEĞİZ!

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’ın İsrail’e saldırısı ne anlatıyor

İran 13 Nisan gecesi İsrail’e, en az 300 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) ve füze …

Azmi Akan ölüm yıldönümünde anıldı

Azmi Akan, ölüm yıldönümünde Adana’da Buruk Mezarlığı’ndaki mezarı başında yoldaşları tarafından anıldı.

İhtilalci komünistlerin ilk şehidi: AZMİ AKAN

Azmi Akan, 18 Nisan 1979’da Adana’da katledildi. Sezai Ekinci komutasında TİKB askeri komitesi, gözaltına alınan …