Berkin Elvan anması

berkin

Haziran şehitlerinin en genç fidanı Berkin Elvan, ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı. Haziran direnişinde şehit düşenlerin ailelerinin yanı sıra, içinde PDD’nin de bulunduğu bir grup devrimci-demokrat kitle, Berkin’i andı.

Mezar anması öncesinde şehit aileleri, Gezi Parkı’ndaki tüm şehitler için bir anma gerçekleştirdiler. Haziran şehitlerinin resimlerinin olduğu bir pankartı açarak, karanfiller bıraktılar.

Berkin’in mezarı başında toplanan kitle, Berkin ve tüm Haziran şehitleri için saygı duruşunda bulundu. Ardından konuşmalar yapıldı. Taksim Dayanışması adına Mücella Yapıcı’nın konuşmasından sonra, Berkin’in babası Sami Elvan söz aldı. Berkin’in ölümünün üzerinden 2 yıl geçtikten sonra onu vuran polisin ifadesinin alınmasına tepki gösteren Elvan, sadece tetiği çekenleri değil, gerçek katilleri istediklerini söyledi. “Berkin’in katili Erdoğan’dır” dedi.

Anma, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Berkin’in hesabını soracağız” sloganlarıyla sonlandı.

Bunlara da bakabilirsiniz

Antakya’da Ali İsmail Korkmaz anması

Gezi direnişi sırasında yitirdiğimiz Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 11. yılında anıldı. İlk anma mezarı başında …

Öğretmenler ÖMK’ya karşı eylemde

Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) teklifinin Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanması üzerine, eğitim sendikaları eylem yaptılar. …

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri sermayenin saldırı programını protesto etti

Çok sayıda sendika, dernek, dergi ve partiyi içeren kurumlardan oluşan Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, …