Berkin Elvan anması

berkin

Haziran şehitlerinin en genç fidanı Berkin Elvan, ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı. Haziran direnişinde şehit düşenlerin ailelerinin yanı sıra, içinde PDD’nin de bulunduğu bir grup devrimci-demokrat kitle, Berkin’i andı.

Mezar anması öncesinde şehit aileleri, Gezi Parkı’ndaki tüm şehitler için bir anma gerçekleştirdiler. Haziran şehitlerinin resimlerinin olduğu bir pankartı açarak, karanfiller bıraktılar.

Berkin’in mezarı başında toplanan kitle, Berkin ve tüm Haziran şehitleri için saygı duruşunda bulundu. Ardından konuşmalar yapıldı. Taksim Dayanışması adına Mücella Yapıcı’nın konuşmasından sonra, Berkin’in babası Sami Elvan söz aldı. Berkin’in ölümünün üzerinden 2 yıl geçtikten sonra onu vuran polisin ifadesinin alınmasına tepki gösteren Elvan, sadece tetiği çekenleri değil, gerçek katilleri istediklerini söyledi. “Berkin’in katili Erdoğan’dır” dedi.

Anma, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Berkin’in hesabını soracağız” sloganlarıyla sonlandı.

Bunlara da bakabilirsiniz

“Orman Kanunu” ile yaşamak… Zorbalık!

Yaşam karşısında kendimizi “güvende” hissetmemizi sağlayan alanlar vardır. Bunlar bir biçimde kazanmış olduğumuz haklar, oluşturulmuş …

pdd-arka-logo-1

Seçimlerde yenilen burjuva muhalefetidir

  Sendika org. sitesinde “sosyalist hareket, özeleştiri ve yeniden inşa” başlığıyla yayınlanan dosyada, son seçimlerde …

Agrobay Sera işçilerine saldırılar sürüyor

İzmir Dikili’de bulunan Bayburt Grup’a bağlı Agrobay Sera işçileri, ücretlerinin geç ve düzensiz yatırılması, artan …