1 Mayıs’ta TAKSİM’E!

1-mayis-afisler

1 Mayıs öncesi, işçi ve emekçileri 1 Mayıs’ta Taksim’e çağıran PDD ve DSB imzalı binlerce bildiri dağıtıldı. Emekçi semtlerde evlere ve kahvehanelere dağıtılan bildiriler, merkezi yerlerde üstgeçitlerde kitlelerle buluştu.

Sanayi bölgelerinde ve işçilerin işyerlerine giden yollarda ise, DSB bildirileri yoğun biçimde dağıtıldı. Ayrıca bu bölgelere DSB duvar gazeteleri yapıştırıldı. ışçi ve emekçilerin 1 Mayıs bildirilerine ilgileri oldukça yüksekti. Duvar gazeteleri de merakla okundu.

“Faşist ablukayı dağıtmak için 1 MAYIS’TA TAKSİM’E” yazan PDD afişleri, emekçi semtlere, işçi bölgelerine ve merkezi yerlere yapıştırıldı. Bunların bir kısmı, polis ve belediye ekipleri tarafından kısa sürede sökülürken, önemli bir kısmı 1 Mayıs’a kadar duvarları süsledi.

Bu yıl 1 Mayıs’a dönük ajitasyon-propaganda araçlarının geçen yıllara göre daha sınırlı kalması, yapıştırdığımız afiş ve duvar gazetelerini, dağıttığımız bildirileri daha önemli kıldı ve öne çıkardı.

Bunlara da bakabilirsiniz

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak üzere İstanbul’da iki kez …

İsrail-Filistin savaşına dair tartışmalar üzerine

İsrail’in Gazze’ye saldırısı, birçok tartışmayı yeniden alevlendirdi. Bunlardan biri, Hamas’ın gerici karakterinden dolayı Filistin halkına …