1 Mayıs’ta TAKSİM’E!

1-mayis-afisler

1 Mayıs öncesi, işçi ve emekçileri 1 Mayıs’ta Taksim’e çağıran PDD ve DSB imzalı binlerce bildiri dağıtıldı. Emekçi semtlerde evlere ve kahvehanelere dağıtılan bildiriler, merkezi yerlerde üstgeçitlerde kitlelerle buluştu.

Sanayi bölgelerinde ve işçilerin işyerlerine giden yollarda ise, DSB bildirileri yoğun biçimde dağıtıldı. Ayrıca bu bölgelere DSB duvar gazeteleri yapıştırıldı. ışçi ve emekçilerin 1 Mayıs bildirilerine ilgileri oldukça yüksekti. Duvar gazeteleri de merakla okundu.

“Faşist ablukayı dağıtmak için 1 MAYIS’TA TAKSİM’E” yazan PDD afişleri, emekçi semtlere, işçi bölgelerine ve merkezi yerlere yapıştırıldı. Bunların bir kısmı, polis ve belediye ekipleri tarafından kısa sürede sökülürken, önemli bir kısmı 1 Mayıs’a kadar duvarları süsledi.

Bu yıl 1 Mayıs’a dönük ajitasyon-propaganda araçlarının geçen yıllara göre daha sınırlı kalması, yapıştırdığımız afiş ve duvar gazetelerini, dağıttığımız bildirileri daha önemli kıldı ve öne çıkardı.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …