Bakırköy Belediyesi’nde grev anlaşmayla sonuçlandı

bakirkoy-belediye

TİS sürecinin tıkanması üzerine 17 Ekim günü greve çıkan Bakırköy Belediye işçilerinin grevi anlaşma ile sonuçlandı.

Bakırköy Belediyesi’ne bağlı Park Bahçeler, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fen İşleri, Atölye Müdürlüğü ve Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı işçileri ilgilendiren TİS görüşmelerinde, anlaşma sağlanamayınca işçiler greve çıktılar. Sendikanın istediği yüzde 9 ücret zammını ve Yunus Emre Kültür Merkezi işçilerinin TİS kapsamına alınmasını, belediye yönetimi kabul etmiyordu. Bunun üzerine sendika grev kararı aldı ve işçiler grevi başlattılar.

Grevin 3. gününde Belediye-iş 2 no’lu şube ile belediye yönetimi arasında yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı. Sendika, ücret zammında kısmı geri adım atarken, belediye yönetimi de Yunus Emre Kültür Merkezi işçilerinin TİS kapsamına alınmasını kabul etti.

Belediye-iş sendikasının anlaşmaya dair yaptığı açıklamaya göre; kadrolu işçiler 155 taban olmak üzere birinci yıl yüzde 8, ikinci yıl enflasyon oranında zam ve 25 kuruş kıdem zammı, tiyatro müdürlüğünde çalışan işçiler için 90 lira taban olmak üzere ilk yıl için yüzde 8, ikinci yıl enflasyon oranında zam, 100 TL aile ve çocuk yardımı, 1 Mayıs’ta 750 lira ikramiye, kurban ve ramazan bayramlarında 500 tl ikramiye ve 15 günlük sendika mutabakat ikramiyesi şeklinde bir anlaşmanın imzalandığı belirtildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar 26 Eylül 2023 tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak …

12 Eylül’e sıkılan “ilk kurşun” OSMAN YAŞAR YOLDAŞCAN

1980 yılının 29 Eylül günüydü. O gün İstanbul’da gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplanmıştı. Kesik kesik …

Gezi yargılanamaz!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis …