DHKP-C militanları katledildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve AKP İl Başkanlığı binaları, 20 Ocak akşamı aynı saatlerde roketatarla vuruldu. Her iki eylemi DHKP-C üstlendi.

Eylemin ardından bazı dernekler ve evler basıldı ve 5 kişi gözaltına alındı. Polisin operasyonları sırasında Esenyurt’ta çatışma çıktı. Eylemlerin faili olduğu iddiasıyla Şerif Tunç Tekirdağ’da gözaltına alındı, ardından tutuklandı. Bilgehan Karpat ise, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde polisle girdiği çatışmada öldürüldü.

Dersim’de DHKP-C gerillalarının bulunduğu sığınak bombalandı. DHKP-C tarafından yapılan açıklamada, haber alamadıkları gerillaların isimleri duyuruldu. Ardından Leyla Aracı, Mahir Bektaş ve Oğuz Meşe’nin çatışmada katledildikleri açıklandı. Gerillaların cenazelerine ulaşılamadığı belirtilerek, devletin cenazeleri teslim etmesi istendi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …

“İşçiler Açken Patronlara Huzur Yok”

Adana-Yüreğir merkez ilçesinin Seyhan Mahallesi’nde bulunan Marbit tekstil fabrikasının işçileri, depremi kendisi için fırsata çeviren …