Dergimizin dağıtımında gözaltı

arka-logo

10 Mart’ta Gazi Mahallesi’nde dergimiz Proleter Devrimci Duruş’un dağıtımını yapan yazı işleri müdürümüz, mahalleyi ablukaya alan polisler tarafından gözaltına alındı.

12 Mart günü gerçekleştirilecek Gazi anması öncesinde mahallede terör estiren polis, dergilerimize el koymak istedi. Buna karşı çıkınca, aranması olduğu gerekçesiyle zorla gözaltına aldılar. Bu gözaltına alma esnasında “Faşizme karşı omuz omuza” sloganıyla durumu protesto ederek zorla zırhlı araca bindirildi. Polis çevrede bulunanları da tehdit etti.

Önce Gazi Karakolu’na götürüldü, 11 Mart günü Bakırköy 13. Asliye Mahkemesi’ne çıkarıldı. Gözaltı gerekçesi olarak, Alaattin Karadağ’ın katilinin yargılanması için 2010 yılında Bakırköy Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına katılması gösterildi. TKİP militanı olan Alaattin Karadağ, 19 Kasım 2009 günü Avcılar’da polis tarafından katledilmişti.

Açılan davada, nöbetçi mahkemede verilen ifadenin ardından serbest bırakıldı.

OHAL sürecinde her türlü devrimci faaliyeti yasaklama çabasında olan devletin baskısı ve polis saldırısı başarıya ulaşamayacak; mücadelemiz sürecektir. 

Bunlara da bakabilirsiniz

Soylu’ya Gazi’de protesto

Gazi Mahallesi’ne oy istemek için giden Süleyman Soylu, halkın büyük tepkisi ile karşılaştı. Soylu’nun seçim …

“Seçmen” değil, “halk”ız! Sandıkla değil mücadelemizle değiştireceğiz!

Seçim yolsuzlukları ve hilelerle dolu bir seçimi daha geride bıraktık. Her anından “kumpas” taşan bu …

Halay çeken gençlere gözaltı

Kadıköy’de Moda sahilinde 21 Mayıs günü Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken gençlere polis biber gazı …