PDD çalışanına gözaltı

arka-logo

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu, 25 Nisan günü Pendik’te gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle, Pendik Karakolu’nda bir gece gözaltında tutulan Seyitcemaloğlu, bu haksız gözaltını protesto etmek için açlık grevi yaptı ve tutanakları imzalamadı. Ardından Terörle Mücadele ekibi tarafından 26 Nisan günü Gaziosmanpaşa adliyesine götürüldü. 

Gözaltı kararının gerekçesi, 2012 ve 2013 yıllarında gerçekleştirilen 12 Mart Gazi anmalarında PDD flaması taşımak olarak açıklandı. 

Dergimiz PDD, her ay düzenli olarak çıkan, bayilerde satılan yasal bir dergidir. PDD flaması taşımak, önlüğünü giymek, kortejinde yer almak suç değildir. Keza, yakın tarihimizin en önemli olaylarından biri olan ve her yıl binlerce insanın katıldığı Gazi anmalarına katılmak da suç değil, meşru bir eylemdir. 

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu bu içerikteki ifadesinin ardından, adli kontrol şartıyla, her hafta imza vermesi koşuluyla serbest bırakıldı.  

Bunlara da bakabilirsiniz

Toplumsal-siyasal çürümeye karşı DEVRİMCİ DEĞERLERİ YÜKSELTELİM!

Gün geçmiyor ki, toplumsal-siyasal çürümenin ulaştığı boyutu gösteren bir skandal patlamasın! Dilan-Engin Polat çiftinden “Fatih …

Sefalet ücretine hayır! ASGARİ DEĞİL, İNSANCA YAŞAM İSTİYORUZ!

Önümüzdeki günlerde asgari ücreti belirlemek üzere “asgari ücret tespit komisyonu”nun toplantıları başlayacak. Aslında toplantı yerine …

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …