PDD çalışanına gözaltı

arka-logo

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu, 25 Nisan günü Pendik’te gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle, Pendik Karakolu’nda bir gece gözaltında tutulan Seyitcemaloğlu, bu haksız gözaltını protesto etmek için açlık grevi yaptı ve tutanakları imzalamadı. Ardından Terörle Mücadele ekibi tarafından 26 Nisan günü Gaziosmanpaşa adliyesine götürüldü. 

Gözaltı kararının gerekçesi, 2012 ve 2013 yıllarında gerçekleştirilen 12 Mart Gazi anmalarında PDD flaması taşımak olarak açıklandı. 

Dergimiz PDD, her ay düzenli olarak çıkan, bayilerde satılan yasal bir dergidir. PDD flaması taşımak, önlüğünü giymek, kortejinde yer almak suç değildir. Keza, yakın tarihimizin en önemli olaylarından biri olan ve her yıl binlerce insanın katıldığı Gazi anmalarına katılmak da suç değil, meşru bir eylemdir. 

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu bu içerikteki ifadesinin ardından, adli kontrol şartıyla, her hafta imza vermesi koşuluyla serbest bırakıldı.  

Bunlara da bakabilirsiniz

Adnan Yücel devrimin şairidir!

Faşist MHP’nin başkanı Devlet Bahçeli, Sivas’taki mitingde Adnan Yücel’in şiirini okumuş. Üstelik okuduğu dizelerin Pir …

Ortadoğu; savaşın orta sahası-I

TİKB(B) 6. Konferans Belgeleri’nde bulunan ve “Devrim Günceldir” adlı kitapta yeralan bir bölümü, güncel ve …

Faşizm insanlığın kışıdır! YIKALIM BU KÖHNE DÜZENİ!

İnsanlığın gelişimi hep ileriye doğru olmuştur. Fakat dümdüz bir ilerleyiş değildir bu. Tarihin belli kesitlerinde …