PDD çalışanına gözaltı

arka-logo

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu, 25 Nisan günü Pendik’te gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle, Pendik Karakolu’nda bir gece gözaltında tutulan Seyitcemaloğlu, bu haksız gözaltını protesto etmek için açlık grevi yaptı ve tutanakları imzalamadı. Ardından Terörle Mücadele ekibi tarafından 26 Nisan günü Gaziosmanpaşa adliyesine götürüldü. 

Gözaltı kararının gerekçesi, 2012 ve 2013 yıllarında gerçekleştirilen 12 Mart Gazi anmalarında PDD flaması taşımak olarak açıklandı. 

Dergimiz PDD, her ay düzenli olarak çıkan, bayilerde satılan yasal bir dergidir. PDD flaması taşımak, önlüğünü giymek, kortejinde yer almak suç değildir. Keza, yakın tarihimizin en önemli olaylarından biri olan ve her yıl binlerce insanın katıldığı Gazi anmalarına katılmak da suç değil, meşru bir eylemdir. 

Dergimiz çalışanı Gülümser Seyitcemaloğlu bu içerikteki ifadesinin ardından, adli kontrol şartıyla, her hafta imza vermesi koşuluyla serbest bırakıldı.  

Bunlara da bakabilirsiniz

Hak verilmez alınır ZAFER SOKAKTA KAZANILIR!

Türkiye, bir seçimi daha geride bıraktı. AKP’li yıllar seçimlerle geçti. Seçimlerin tek başına demokrasiyi geliştirmediği, …

Sosyalizmde yerel yönetimler

Günümüzde üç çeşit yerel yönetim anlayışından sözedilmektedir: Kıta Avrupası, Anglosakson ve Orta-Kuzey Avrupa yerel yönetim …

Vergi soygunu artarken…

Seçim sonrasında işçi ve emekçileri bekleyen büyük ekonomik saldırı politikalarının en önemli kalemlerinden biri de …