Sıla Abalay katledildi

İstanbul-Küçükçekmece’de bir eve, gece yarısı yapılan baskında 18 yaşındaki bir genç kız katledildi.

Olay 6 Mayıs günü basına, “çatışma çıktı, polise ateş açıldı” olarak servis edildi. Avukat Oya Aslan ise, eve yapılan baskın sırasında çatışma çıkmadığını açıkladı. Aslan, komşuların bir gürültü duymadığını, çatışma yaşandığına dair mahallede bir tanıklık olmadığını anlattı. Basılan ev bir hücre evi değil, aile konutuydu. Saldırı sırasında evde bulunan ev sahibi baba-oğul gözaltına alındı, ev de yasalara aykırı biçimde mühürlendi.

Daha önce de birçok defa ev baskınları sırasında, özellikle özel harekatçıların baskınları sırasında katledilen genç devrimciler olmuştu. Kimisini “galoş giyme” tartışması sırasında vurmuş, kimisini ise yine “çatışma çıktı” söylemi ile infaz etmişti.

Bu olayda da benzer bir durum olduğu açıktır. Avukat Oya Aslan’ın açıklamaları ve komşuların tanıklıkları, evde bir çatışma yaşanmadığını, devletin ev baskını sırasında Sıla Abalay’ı infaz ettiğini gösteriyor.

 

 

Bunlara da bakabilirsiniz

İsviçre’de TKP/ML kuruluş ve Kaypakkaya’yı anma etkinliği

İsviçre’nin Basel kentinde, TKP/ML’nin 51. kuruluş yıldönümü ve İbrahim Kaypakkaya’nın şehit düşmesinin 50. yılı nedeniyle …

İEB’den Mecidiyeköy LC Waikiki önünde eylem

İşçi Emekçi Birliği, sendikalaştıkları için işten atılan LC Waikiki Depo işçileri ile birlikte Mecidiyeköy LC …

Fransa’da emeklilik yasasına karşı eylem

Fransa’da Macron ve hükümeti “reform” adı altında emeklilik yaşını 64’e yükseltmek istiyor. 2020’de yürürlüğe sokmaya …