Sıla Abalay katledildi

İstanbul-Küçükçekmece’de bir eve, gece yarısı yapılan baskında 18 yaşındaki bir genç kız katledildi.

Olay 6 Mayıs günü basına, “çatışma çıktı, polise ateş açıldı” olarak servis edildi. Avukat Oya Aslan ise, eve yapılan baskın sırasında çatışma çıkmadığını açıkladı. Aslan, komşuların bir gürültü duymadığını, çatışma yaşandığına dair mahallede bir tanıklık olmadığını anlattı. Basılan ev bir hücre evi değil, aile konutuydu. Saldırı sırasında evde bulunan ev sahibi baba-oğul gözaltına alındı, ev de yasalara aykırı biçimde mühürlendi.

Daha önce de birçok defa ev baskınları sırasında, özellikle özel harekatçıların baskınları sırasında katledilen genç devrimciler olmuştu. Kimisini “galoş giyme” tartışması sırasında vurmuş, kimisini ise yine “çatışma çıktı” söylemi ile infaz etmişti.

Bu olayda da benzer bir durum olduğu açıktır. Avukat Oya Aslan’ın açıklamaları ve komşuların tanıklıkları, evde bir çatışma yaşanmadığını, devletin ev baskını sırasında Sıla Abalay’ı infaz ettiğini gösteriyor.

 

 

Bunlara da bakabilirsiniz

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …

Paris’te Yılmaz Güney anması

Devrimci sanatçı Yılmaz Güney, Paris’te komünist ve devrimci-demokrat kurumlar tarafından, mezarı başında anıldı. Anma, Yılmaz …

12 Eylül’ü protesto eden ve Aysel Tuğluk’un serbest bırakılmasını isteyen afişler asıldı

12 Eylül askeri faşist darbeye karşı direnişe çağıran afişler yapıldı. Ayrıca “Aysel Tuğluk ve hasta …