İkitelli’de Sivas anması

PDD’nin de bileşeni olduğu İkitelli Dayanışması, Sivas katliamının yıldönümünde şehit düşenleri andı ve katliamı protesto etti.

2 Temmuz akşamı yapılan eylem Cemevi önünde başladı. Cemevi önünde toplanan kitle “Sivas için adalet herkes için adalet” pankartını açarak yürüyüşe geçti. “Sivas’ın Hesabı Sorulacak”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Sivas’ın Ateşi Sönmeyecek” sloganları atıldı.

Yürüyüş boyunca kitlelere ajitasyon çekildi. Kitleler de alkışlarla destek sundu. Eski pazar caddesi’nde yürüyüşe başlandı ve yaklaşık iki kilometre sonra trafiğe kapalı yürüyüş yoluna gelindi. Yürüyüş yolunda basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada; Madımak Oteli’nin gerici güruh tarafından nasıl yakıldığı anlatıldı. Katliamın bizzat faşist devlet tarafından organize edildiği belirtildi. “Sivas katliamı unutulmayacak, hesabı sorulacak” sloganlarıyla eylem sonlandırıldı.

Sivas katliamı, başta Sivas olmak üzere birçok yerde protesto edildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Sefalet ücretine hayır! ASGARİ DEĞİL, İNSANCA YAŞAM İSTİYORUZ!

Önümüzdeki günlerde asgari ücreti belirlemek üzere “asgari ücret tespit komisyonu”nun toplantıları başlayacak. Aslında toplantı yerine …

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak üzere İstanbul’da iki kez …