Güzel Ana’yı sonsuzluğa uğurladık


Güzel Şahin, ömrünü mücadeleye adamış bir yiğit insandı.
İki oğlu Partizan geleneğindendi, ama o hem Partizancıların hem de tüm devrimcilerin anası olmuştu. Cezaevleri mücadelesinin analar cephesinin önemli bir parçasıydı. Kaybedilen yakınları için mücadele eden Cumartesi Anneleri’nin yanındaydı. İşçi direnişlerinden Gezi Ayaklanmasına, gecekondu yıkımlarından cezaevi önlerine kadar her alanda kendisini sakınmadan ortaya koyuyordu. Yaşına rağmen heyecanı ve dinamikliği ile, sıkılı yumruğu ve bitmek bilmez neşesi ile bulunduğu her alanda insanları etkiliyordu.
TV10’un kapatılmasına karşı yapılan eylemin 37. haftasında “ben her şeyden önce bir insanım. Nerede bir ezilen, bir haksızlığa uğrayan ve darda kalan varsa onun yanındayım” diyordu.
18 Eylül günü, yine Partizan geleneğinden gelen Serdar Can’ın cenaze töreninde fenalaştı. İki gün süren yaşam mücadelesinin ardından, yorgun yüreği durdu.
21 Eylül günü, Kartal Cemevi’nde yapılan törene ve ardından Gülsuyu’nda yapılan cenazesine, PDD okurları da dahil olmak üzere, tüm devrimci-demokrat kesimler katıldı. Güzel Ana, sloganlar eşliğinde sonsuzluğa uğurlandı.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …