Tutuklu yazı işleri müdürümüz Çağdaş Büyükbaş’tan yeniyıl mesajı

Merhaba

Dünyada emperyalist rekabetin kızıştığı, savaşın yaygınlaştığı, halkları kana boğduğu bir yılı geride bırakıyoruz. Ekonomik ve siyasi hak gaspları ile karşı karşıya bırakılan işçiler, emekçiler ve ezilen halklar, tepkilerini çeşitli eylem ve araçlarla ortaya koydular.

Ülkemizde ise, yöneticiler sıkıştıkça savaşa daha aktif katılmaya çabaladı. Ortaya yolsuzluklar döküldükçe, halkların kanı üzerinden kirli pazarlıklara giriştiler. Yaşadıkları yönetememe krizini baskı ve zor aygıtlarını güçlendirerek aşmaya çalıştılar. Buna rağmen korkuları büyüyor, o yüzden daha çok bağırıyorlar. Kitlelerdeki öfke birikiminin patladığında nelere yol açacağını gayet iyi biliyorlar. Sadece ömürlerini biraz daha uzatmanın peşindeler.

Biriken öfke bizim umudumuzu da büyütüyor. Güneş karanlıkların üzerine doğacak. Tarihimiz, birikim ve deneyimlerimiz belleklerimizde çok taze. Nasıl 12 Eylülleri yaran günışıkları ve direnç çiçekleri olduysak, nasıl meydanları işçi ve emekçilerin coşkusu ve kararlılığıyla kuşattıysak, düşenlerimiz ve bedeller pahasına günlerce özgürleştiysek, milyonlarla aktıysak bir ülkenin kalbine, yine geleceğiz. Hiçbir güç bu nehirlerin önünde duramayacak. Promete gibi tutuşturacak, Albatros gibi taşıyacağız umutları.

2018’e giriyoruz tüm coşkumuzla. Söylediğimiz türküler, okuduğumuz şiirler daha gürleşecek. O çok özlediğimiz ve uğruna beyinlerimizi, yüreklerimizi serdiğimiz özgürlük, eşitlik yıldızına daha da yakınız. Yeni mücadele yılımız kutlu ve mutlu olsun.

Selam ve sevgilerle.

Çağdaş Büyükbaş

Silivri 5 No.lu Cezaevi F 10 Koğuşu

Bunlara da bakabilirsiniz

Hasta tutsaklar için İsviçre’de eylem

Türkiye’de cezaevlerinde yaşanan sorunlara dikkat çekmek, hasta tutsakların serbest bırakılması talebini yükseltmek ve tecrit ve …

Depremin yıldönümünde protesto gösterileri: Unutmadık, affetmeyeceğiz!

6 Şubat gecesi saat 4.17’de meydana gelen ve yüzbinlerce insanın ölmesine neden olan depremlerin birinci …

Son sözü hep direnenler söyler!

Maraş’tan Hatay’a bölgeyi kaplayan depremin üzerinden 1 yıl geçti. Sorunlar, üzerine yenileri eklenerek büyüdükçe büyüyor… …