Ekim Hareketi ve TKİP’in kurucularından Teslim Demir yaşamını yitirdi

Teslim Demir (Sinan- 1952, Dersim) Ekim ve TKİP’in kurucu kadrolarındandı. Ömrünün neredeyse tamamını devrimve sosyalizm davasına adamıştı. Hastalığı onu teslim almak istediğinde bile son nefesine kadar direnmişti. 29 Eylül günü Almanya’da yaşamını yitirdi.

TKİP yaptığı açıklamada, “Sinan yoldaş, biz yoldaşlarına ve ailesine gelen başsağlığı mesajlarının da tanıklık ettiği gibi, siyasal yaşamı yalnız bir partiye sığamayacak türden devrimcilerin nadir örneklerinden biridir. 50 yıllık kesintisiz mücadele yaşamı, yalnız kararlılık ve inancın, mücadeleye sonsuz bağlılığın değil, siper yoldaşlığının, devrimci değer ve ilkelere sadakatın özlü örnekleri ile doludur.” ifadesi yer aldı.

Demir için Almanya’da 6 Ekim günü Oberhausen kentindeki Alevi Kültür Merkezi’nde uğurlama töreni düzenlendi. Ardından kendi isteği doğrultusunda, İzmir’de yatan yoldaşlarının yanında yerini alması için İzmir’e getirildi.

 

Bunlara da bakabilirsiniz

Hak verilmez alınır ZAFER SOKAKTA KAZANILIR!

Türkiye, bir seçimi daha geride bıraktı. AKP’li yıllar seçimlerle geçti. Seçimlerin tek başına demokrasiyi geliştirmediği, …

Sosyalizmde yerel yönetimler

Günümüzde üç çeşit yerel yönetim anlayışından sözedilmektedir: Kıta Avrupası, Anglosakson ve Orta-Kuzey Avrupa yerel yönetim …

Vergi soygunu artarken…

Seçim sonrasında işçi ve emekçileri bekleyen büyük ekonomik saldırı politikalarının en önemli kalemlerinden biri de …