Yaşamda emekliler, yaşlılar da var! GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK

Emekliler Dayanışma Sendikası Adana Bölge Temsilciliği ve Seyhan Belediyesi’nin, “GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK” adıyla düzenlediği etkinlik, 7 Ekim günü Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik, dinleyicilerle ve emeği geçenlerle konuşmacıların, dinleyicilerle sanatçıların kaynaştığı samimi bir ortamda geçti.

Emeklilerin ve yaşı ilerleyen insanların sorunları, dinleyicilerin aktif katılımıyla irdelendi ve ezgileriyle büyüleyen Rüya ile Özgür’ün yüksek performansı ile sımsıcak kucaklaşıldı.

Kendi dalında uzman olan konuşmacılar, hem değerli birikimlerini, renkli sunumlarıyla birlikte aktardılar, hem de dinleyenlerde büyük ilgi uyandırdılar.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi çalışanları Zafer Özgentürk ve Yusuf Yılmaz’ın hazırladığı sokak röportajlarından oluşan sinevizyon, bu bilgilerle bütünleşen bir etki yarattı ve araştırmacılara kaynak özelliği taşıdı. İzleyiciler EDS broşürlerini ellerine aldıklarında sendika ile etkinliğin yarattığı bilgilerle daha donanımlı olarak tanışmış oldular.

Böylece “GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK” etkinliği, gelecek mücadele günlerine bilinçle hazırlanmada bir adım oldu. Emekliler Dayanışma Sendikası ve Seyhan Belediyesi’nin emeğine sağlık…

Bunlara da bakabilirsiniz

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …

“Asgari değil insanca yaşam istiyoruz” talebi ile eylem yapıldı

Göstermelik asgari ücret görüşmelerinin başlayacağı Aralık ayından önce İşçi Emekçi Birliği yaptığı eylemle, “insanca yaşanacak …

chd-eylem1

ÇHD avukatlarına ceza yağdı

Yaklaşık 10 yıldır süren, Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının yargılandığı dava, 7-11 …