Yaşamda emekliler, yaşlılar da var! GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK

Emekliler Dayanışma Sendikası Adana Bölge Temsilciliği ve Seyhan Belediyesi’nin, “GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK” adıyla düzenlediği etkinlik, 7 Ekim günü Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik, dinleyicilerle ve emeği geçenlerle konuşmacıların, dinleyicilerle sanatçıların kaynaştığı samimi bir ortamda geçti.

Emeklilerin ve yaşı ilerleyen insanların sorunları, dinleyicilerin aktif katılımıyla irdelendi ve ezgileriyle büyüleyen Rüya ile Özgür’ün yüksek performansı ile sımsıcak kucaklaşıldı.

Kendi dalında uzman olan konuşmacılar, hem değerli birikimlerini, renkli sunumlarıyla birlikte aktardılar, hem de dinleyenlerde büyük ilgi uyandırdılar.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi çalışanları Zafer Özgentürk ve Yusuf Yılmaz’ın hazırladığı sokak röportajlarından oluşan sinevizyon, bu bilgilerle bütünleşen bir etki yarattı ve araştırmacılara kaynak özelliği taşıdı. İzleyiciler EDS broşürlerini ellerine aldıklarında sendika ile etkinliğin yarattığı bilgilerle daha donanımlı olarak tanışmış oldular.

Böylece “GEÇMİŞTEN GELECEĞE BAKMAK” etkinliği, gelecek mücadele günlerine bilinçle hazırlanmada bir adım oldu. Emekliler Dayanışma Sendikası ve Seyhan Belediyesi’nin emeğine sağlık…

Bunlara da bakabilirsiniz

DİSK Genel Kurulu yapıldı: Uzlaşmacı sendikacılığa devam!

  DİSK 9-10-11 Şubat tarihlerinde 17. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Pendik’te lüks bir otelde, ışıltılı bir …

“Bizden de sana bin selam yiğit komünist!” Hacı Köse (22 Şubat 1980…)

Hacı Köse, 1958 yılında Gaziantep’te doğdu. Yaşamı, ailesinin daha sonra yerleştiği İskenderun’da geçti. Devrimci düşüncelerle …

Şubat’ta kırılan genç fidan Nurettin Demir (16 Şubat 1997…)

Nurettin Demir, TİKB’nin kuruluş yıldönümü için yapılan bir korsan gösteride polis kurşunuyla yaşamını yitirdi. O, …