PSAKD yöneticileri gözaltına alındı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) yöneticileri Songül Tunçdemir, Tarık Kaya ve Gürbüz Deniz, 13 Şubat’ta gözaltına alındılar. Gürbüz Deniz denetimli serbestlik kararıyla serbest bırakılırken, Songül Tunçdemir ve Tarık Kaya tutuklandılar. Gözaltıların sebebinin, derneğin faaliyetleri olduğu öğrenildi.

Yöneticilerinin gözaltına alınması üzerine, PSAKD şubeleri, yöneticilerinin derhal serbest bırakılması için basın açıklamaları düzenlediler. Antalya şube yöneticisi Gürbüz Deniz, İstanbul-Kartal şube eski yöneticisi Songül Tunçdemir ve Malatya şube kurucusu Tarık Kaya için yapılan basın açıklamalarında, saldırıların hedefinde Alevi örgütlülüğünün bulunduğu vurgulandı. Muhalifleri baskı altına almak için bu gözaltıların gerçekleştirildiğini söyleyen PSAKD yöneticileri, “bizler binlerce yıldır her türlü saldırıya, baskıya ve katliama karşı ayakta kaldık, bundan sonra da tehditler karşısında susmayacağız” dediler.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …