Gezi Direnişi yargılanamaz!

PDD’nin de bileşeni olduğu Taksim Dayanışması, Gezi Ayaklanması ile ilgili İstanbul Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye dönük basın açıklaması yaptı. Hiçbir maddi temele dayanmayan bir kurgu metni olarak hazırlanan Gezi İddianamesi teşhir edildi. 11 Mart günü Karaköy Mimarlar Odası’nda yapılan açıklamaya çok sayıda devrimci-demokrat kurum, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Taksim Dayanışması adına açıklamayı Mücella Yapıcı okudu. Yapıcı “Savcılık tarafından kabul edilen iddianamenin hiçbir somut delile dayanmamaktadır; tamamen komplo teorilerinden ilhamla yazılmıştır. Gezi’yi lekelemeye dönük beyhude çabanız boşunadır. Çünkü Gezi’yi biz yaşadık, biliyoruz! Gezi bu toprakların eşitlik, özgürlük ve adalet umududur. Asıl hesap vermesi gerekenler, onlarca arkadaşımızın ölümüne, binlerce arkadaşımızın yaralanmasına sebep olan polisler ve onlara emir verenlerdir” dedi. Yapıcı, “İlk toplantıdan bugüne ve yarına, her zaman Gezi’inin taleplerinin arkasında duracağız, mücadeleye devam edeceğiz” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.

Basın toplantısında DİSK, KESK, TTB ve TMMOB temsilcileri de söz alarak konuya ilişkin konuşma yaptılar.

 

Bunlara da bakabilirsiniz

İsviçre’de TKP/ML kuruluş ve Kaypakkaya’yı anma etkinliği

İsviçre’nin Basel kentinde, TKP/ML’nin 51. kuruluş yıldönümü ve İbrahim Kaypakkaya’nın şehit düşmesinin 50. yılı nedeniyle …

İEB’den Mecidiyeköy LC Waikiki önünde eylem

İşçi Emekçi Birliği, sendikalaştıkları için işten atılan LC Waikiki Depo işçileri ile birlikte Mecidiyeköy LC …

Fransa’da emeklilik yasasına karşı eylem

Fransa’da Macron ve hükümeti “reform” adı altında emeklilik yaşını 64’e yükseltmek istiyor. 2020’de yürürlüğe sokmaya …