Gezi’nin 7. yıldönümünde yine Taksim’deyiz

Gezi Direnişi’nin 7. yılında “Hayat ancak Gezi’ye sığar!” sloganıyla yine direnişteyiz. Yıldönümü eylemi, 1 Haziran günü İstiklal Caddesi’nde Mis Sokak girişinden Taksim Meydanı’na saat 19’da yapılacak yürüyüşle gerçekleştirilecek. Öncesinde ise, 31 Mayıs günü balkon eyleminin yanısıra internet üzerinden düzenlenen etkinlikler var.

 

Taksim Dayanışması’nın hazırladığı #Gezi7Yaşında programı şöyle:

30 Mayıs 2020 Cumartesi 

12:00 gezideyiz.biz web sitesi açılıyor! Sosyal medyada #Gezideyizbiz etiketini paylaşan herkesle parkta buluşacağız.

16.00, Belgesel Gösterimi ve Söyleşi: ‘Gezi Tarih Olur Mu?’

Gazeteci Mehveş Evin’in  yönetmen Enis Rıza ile sohbeti ve belgesel Taksim Dayanışması Youtube hesabından canlı yayınlanacaktır. Takip etmek ve abone olmak için tıklayın. 

23.30 Murat Meriç’le Gezi Şarkıları

Taksim Dayanışması Youtube Hesabı ve @GezideyizBiz Instagram hesabından canlı yayınlanacaktır.

 

31 Mayıs 2020 Pazar 

18.00 – 21.00  #Gezi7Yaşında Programı Taksim Dayanışması Youtube hesabından canlı yayınlanacaktır. Levent Üzümcü, İrfan Değirmenci, Özgür Mumcu, Nevşin Mengü ve Banu Güven’in sunacakları programımızda, Gezi’ye özel şarkı kayıtları, video mesajlar ve birbirinden sürprizli konuklarla bir akış gerçekleşecektir.

21.00’de şarkılarımızla, alkışlarımızla, tencere tavamızla balkona, pencereye çıkıp, geziyi anmaya, birbirimizin sesini duymaya davet ediyoruz. Çünkü hayat ancak Gezi’ye sığar.  

Bunlara da bakabilirsiniz

Adana’da emekli sendikaları “sermayeye değil emekçiye bütçe” istedi

Adana’da emekli sendikaları İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Emekliler Dayanışma Sendikası Adana Bölge Temsilciliği, Tüm …

DİSK Genel Kurulu yapıldı: Uzlaşmacı sendikacılığa devam!

  DİSK 9-10-11 Şubat tarihlerinde 17. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Pendik’te lüks bir otelde, ışıltılı bir …

“Bizden de sana bin selam yiğit komünist!” Hacı Köse (22 Şubat 1980…)

Hacı Köse, 1958 yılında Gaziantep’te doğdu. Yaşamı, ailesinin daha sonra yerleştiği İskenderun’da geçti. Devrimci düşüncelerle …