HDP gözaltıları Bakırköy’de protesto edildi

İstanbul Emek Barış Demokrasi Güçleri, HDP’ye yönelik gözaltıları protesto etti. Bakırköy meydanında yapılan basın açıklamasında “Faşizm Kaybedecek Halklar Kazanacak” pankartı açıldı.

27 Eylül günü gerçekleşen basın açıklamasına devrimci kurumlar, siyasi partiler, kitle örgütleri ve HDP milletvekili Züleyha Gülüm katıldı. PDD’nin de yeraldığı basın açıklamasında “Faşizme Karşı Omuz Omuza, Baskılar Bizi Yıldıramaz, Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganları atıldı.

Yapılan açıklamada, HDP’nin sadece bugün değil, her gün benzer operasyonlarla karşı karşıya kaldığı, yargının iktidarın egemenliği altında olduğu, gözaltıların siyasi bir operasyon olduğu belirtildi. Operasyonun sadece HDP’ye değil herkese yönelik olduğu belirtildi ve birlikte yol almanın, dayanışmayı güçlendirmenin önemine vurgu yapıldı.

Basın açıklaması, yapılan konuşmaların ardından sonlandırıldı.

Ayrıca HDP’nin birçok il ve ilçe binaları önünde HDP’ye yönelik yapılan operasyon basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar 26 Eylül 2023 tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak …

12 Eylül’e sıkılan “ilk kurşun” OSMAN YAŞAR YOLDAŞCAN

1980 yılının 29 Eylül günüydü. O gün İstanbul’da gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplanmıştı. Kesik kesik …

Gezi yargılanamaz!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis …