HDP gözaltıları Bakırköy’de protesto edildi

İstanbul Emek Barış Demokrasi Güçleri, HDP’ye yönelik gözaltıları protesto etti. Bakırköy meydanında yapılan basın açıklamasında “Faşizm Kaybedecek Halklar Kazanacak” pankartı açıldı.

27 Eylül günü gerçekleşen basın açıklamasına devrimci kurumlar, siyasi partiler, kitle örgütleri ve HDP milletvekili Züleyha Gülüm katıldı. PDD’nin de yeraldığı basın açıklamasında “Faşizme Karşı Omuz Omuza, Baskılar Bizi Yıldıramaz, Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganları atıldı.

Yapılan açıklamada, HDP’nin sadece bugün değil, her gün benzer operasyonlarla karşı karşıya kaldığı, yargının iktidarın egemenliği altında olduğu, gözaltıların siyasi bir operasyon olduğu belirtildi. Operasyonun sadece HDP’ye değil herkese yönelik olduğu belirtildi ve birlikte yol almanın, dayanışmayı güçlendirmenin önemine vurgu yapıldı.

Basın açıklaması, yapılan konuşmaların ardından sonlandırıldı.

Ayrıca HDP’nin birçok il ve ilçe binaları önünde HDP’ye yönelik yapılan operasyon basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

İEB direnişteki LC Waikiki direnişini ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği Esenyurt-Esenkent’te fabrika önünde direnişlerini sürdüren LC Waikiki işçilerini ziyaret etti. Direnişin 5. …

Ahmet Şoreş ve Fırat Neval ölümsüzdür!

Rojava’da 3 Ocak günü MİT tarafından düzenlenen bir saldırıda katledilen MLKP komutanı Zeki Gürbüz (Ahmet …

Çin’in hegemonyası yayılıyor

TİKB(B) 6. Konferans Belgeleri’nde bulunan ve “Devrim Günceldir” adlı kitapta yeralan bir bölümü, güncel ve …