HDP gözaltıları Bakırköy’de protesto edildi

İstanbul Emek Barış Demokrasi Güçleri, HDP’ye yönelik gözaltıları protesto etti. Bakırköy meydanında yapılan basın açıklamasında “Faşizm Kaybedecek Halklar Kazanacak” pankartı açıldı.

27 Eylül günü gerçekleşen basın açıklamasına devrimci kurumlar, siyasi partiler, kitle örgütleri ve HDP milletvekili Züleyha Gülüm katıldı. PDD’nin de yeraldığı basın açıklamasında “Faşizme Karşı Omuz Omuza, Baskılar Bizi Yıldıramaz, Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganları atıldı.

Yapılan açıklamada, HDP’nin sadece bugün değil, her gün benzer operasyonlarla karşı karşıya kaldığı, yargının iktidarın egemenliği altında olduğu, gözaltıların siyasi bir operasyon olduğu belirtildi. Operasyonun sadece HDP’ye değil herkese yönelik olduğu belirtildi ve birlikte yol almanın, dayanışmayı güçlendirmenin önemine vurgu yapıldı.

Basın açıklaması, yapılan konuşmaların ardından sonlandırıldı.

Ayrıca HDP’nin birçok il ve ilçe binaları önünde HDP’ye yönelik yapılan operasyon basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Adana’da emekli sendikaları “sermayeye değil emekçiye bütçe” istedi

Adana’da emekli sendikaları İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Emekliler Dayanışma Sendikası Adana Bölge Temsilciliği, Tüm …

DİSK Genel Kurulu yapıldı: Uzlaşmacı sendikacılığa devam!

  DİSK 9-10-11 Şubat tarihlerinde 17. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Pendik’te lüks bir otelde, ışıltılı bir …

“Bizden de sana bin selam yiğit komünist!” Hacı Köse (22 Şubat 1980…)

Hacı Köse, 1958 yılında Gaziantep’te doğdu. Yaşamı, ailesinin daha sonra yerleştiği İskenderun’da geçti. Devrimci düşüncelerle …