Mücadele Birliği’nden Vefa Serdar yaşamını yitirdi

Koronavirüs hastalığına yakalanarak yaşamını yitiren Vefa Serdar, İstanbul Karacaahmet mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

25 Ocak günü yapılan cenaze törenine, yoldaşları ve ailesinin yanısıra PDD’nin de içinde olduğu devrimci ve demokrat kurumlar katıldı. “Dövüşenler tutmaz ölenlerin yasını Vefa Serdar Ölümsüzdür” yazılı ve Mücadele Birliği imzalı pankartın açıldığı törende konuşan yoldaşları, Vefa Serdar’ın mücadele yıllarını, devrimci mücadeleye bağlılığını ve devrimci kişiliğini anlattılar; ideallerini yaşatacaklarını belirttiler. Tören atılan sloganlardan sonra bitirildi.

Vefa Serdar, 4 Nisan 1969’da Sivas’ta dünyaya geldi. ODTÜ’de devrimci hareketlerle tanıştı ve Devrimci Öğrenci Birliği’nde (DÖB) örgütlendi. 1993 yılında tutuklandı ve TKEP/L  dava tutsağı olarak yıllarca hapis yattı. 19 Aralık 2000’deki F tipi hapishane saldırısında atılan bombayla sağ kolunu kaybetti. 2004 yılında Taksim’de katıldığı bir basın açıklaması sırasında polis saldırısında yaralandı ve akciğer zarında yırtılma oldu. Bu yırtılma, koronavirüsle mücadelesini kaybetmesinde önemli bir nedendir. 1 Ocak’tan itibaren Kovid-19’la mücadele eden Vefa Serdar, 24 Ocak akşamı yaşamını yitirdi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …

“İşçiler Açken Patronlara Huzur Yok”

Adana-Yüreğir merkez ilçesinin Seyhan Mahallesi’nde bulunan Marbit tekstil fabrikasının işçileri, depremi kendisi için fırsata çeviren …