PTT işçileri direniyor

Sendikalaştıkları için Kod-29’la işten atılan PTT işçilerinin İzmir ve İstanbul’daki direnişleri sürüyor. İşçiler işe geri dönmek için her gün belli saatlerde postane önünde taleplerini yazdıkları pankartlarını açarak direnişe devam ediyorlar.

25 Şubat günü İstanbul Sirkeci Postanesi önünde direnişlerini sürdüren işçilerle buluştuk. Direniş hakkında konuştuğumuz işçiler; işten atılmalarının tek nedeninin PTT-SEN sendikasında örgütlenmeleri olduğunu, Kod-29’un bu dönem patronlar tarafından çok kullanıldığını, oysa gerek kendilerinin gerekse başka direnişte olan işçilerin Kod-29’da ifade edilen yüz kızartıcı suçu işlemediklerini belirttiler. Zaten sendika yöneticilerinin hepsinin işten atılması bile PTT yönetiminin sendikal örgütlülüğe tahammülsüzlüğünü gösteriyor. Mahkemede kesin kazanacaklarını belirten işçiler, sendikalı olarak işe geri dönene kadar direnişlerini sürdüreceklerini ifade ettiler.

Bunlara da bakabilirsiniz

Asgari ücret belirleniyor: İNSANCA YAŞANACAK ÜCRET İSTİYORUZ!

“Asgari ücret tespit komisyonu” 2023 yılı asgari ücretini belirlemek için, yine göstermelik buluşmalara başladı. Göstermelik …

“DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” kitabı çıktı

Yayınevimizden çıkan “DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” adlı kitabın Önsöz bölümünü yayınlıyoruz. * * * Remzi …

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …