Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Berkin Elvan şehit oluşunun 7. yıldönümünde Feriköy’deki mezarı başında anıldı. 11 Mart günü ailesinin çağrısıyla yapılan anmaya PDD’nin de içinde olduğu devrimci-demokrat kurumların yanısıra, HDP milletvekilleri Oya Ersoy ve Musa Piroğlu ile CHP milletvekili Ali Şeker katıldı.

Polisin yoğun ablukası altında yapılan anma, saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşundan sonra Berkin’in babası Sami Elvan konuşma yaptı. Elvan, oğlunun katillerinin ve emir verenlerin hala yargılanmadıklarını söyledi. “Oğlumuzun katilleri belli, emir veren sarayda oturuyor. Gezi’de yapılan katliamı, Sur’da, Suruç’ta yapılan katliamı unutmamızı istiyorlar. Ama unutmayacağız. Bizim mücadelemiz eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesidir. Sarayda oturan yargılanana kadar mücadelemiz sürecek” dedi. Anne Gülsüm Elvan da “oğlumun katili Erdoğan’dır. Erdoğan’ın mahkeme salonlarında yargılandığını göreceğim” dedi.

Anma, “Berkin Elvan Ölümsüzdür”, “Gezi şehitleri Ölümsüzdür” sloganları atılarak bitirildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

İsviçre’de TKP/ML kuruluş ve Kaypakkaya’yı anma etkinliği

İsviçre’nin Basel kentinde, TKP/ML’nin 51. kuruluş yıldönümü ve İbrahim Kaypakkaya’nın şehit düşmesinin 50. yılı nedeniyle …

İEB’den Mecidiyeköy LC Waikiki önünde eylem

İşçi Emekçi Birliği, sendikalaştıkları için işten atılan LC Waikiki Depo işçileri ile birlikte Mecidiyeköy LC …

Fransa’da emeklilik yasasına karşı eylem

Fransa’da Macron ve hükümeti “reform” adı altında emeklilik yaşını 64’e yükseltmek istiyor. 2020’de yürürlüğe sokmaya …