Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Berkin Elvan şehit oluşunun 7. yıldönümünde Feriköy’deki mezarı başında anıldı. 11 Mart günü ailesinin çağrısıyla yapılan anmaya PDD’nin de içinde olduğu devrimci-demokrat kurumların yanısıra, HDP milletvekilleri Oya Ersoy ve Musa Piroğlu ile CHP milletvekili Ali Şeker katıldı.

Polisin yoğun ablukası altında yapılan anma, saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşundan sonra Berkin’in babası Sami Elvan konuşma yaptı. Elvan, oğlunun katillerinin ve emir verenlerin hala yargılanmadıklarını söyledi. “Oğlumuzun katilleri belli, emir veren sarayda oturuyor. Gezi’de yapılan katliamı, Sur’da, Suruç’ta yapılan katliamı unutmamızı istiyorlar. Ama unutmayacağız. Bizim mücadelemiz eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesidir. Sarayda oturan yargılanana kadar mücadelemiz sürecek” dedi. Anne Gülsüm Elvan da “oğlumun katili Erdoğan’dır. Erdoğan’ın mahkeme salonlarında yargılandığını göreceğim” dedi.

Anma, “Berkin Elvan Ölümsüzdür”, “Gezi şehitleri Ölümsüzdür” sloganları atılarak bitirildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …