Rize-Fındıklı’da 1 Mayıs

Rize’nin Fındıklı ilçesinde bu yıl 1 Mayıs kavga günümüzü pandemi koşullarında çeşitli etkinliklerle kutladık.

1 Mayıs öncesi Fındıklı’daki devrimci demokrat kurumlar, siyasi partiler ve sendika temsilcileri ile toplantılar yapıldı.

Toplantıda PDD okurları olarak, 1 Mayıs günü tüm etkinliklerin, yasağa rağmen gününde yapılması için ısrarcı olduk. Halkevi temsilcisi de bu yönde ısrarcı oldu. Diğer taraftan “kitleleri sokağa çıkaramayız” diye ısrar edenler, 29 Nisan Perşembe günü miting yapma kararı aldılar. Perşembe günü yapılan yürüyüş ve mitinge yaklaşık 400 kişi katıldı.

1 Mayıs öncesinde devrimci güçlerle birlikte, “Yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankartlar ve diğer materyaller asıldı. Biz de “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm” yazılı, PDD imzalı pankartımızı astık.

Sokağa çıkma yasağına rağmen 1 Mayıs günü devrimci, demokrat kurumlar, siyasi parti ve sendikaların da aralarında bulunduğu 25-30 kişilik grupla, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Fındıklı Belediyesi emekçisi 2 arkadaşımızı, mezarları başında andık. Anma sırasında 1 Mayıs’a dönük konuşmalar yapıldı, sloganlar atıldı. Kolluk kuvvetlerinin ceza dayatmalarına rağmen, etkinliklerimiz gerçekleştirildi. Bu sırada jandarmanın saldırı girişimi oldu, arbede yaşandı.

Ayrıca 1 Mayıs günü Fındıklı’da belediye hoparlöründen 1 Mayıs marşları çalındı.

Trabzon, Artvin, Hopa’da da 1 Mayıs günü sokaklara çıkıldı, gözaltılar yaşandı.

1 Mayıs kavga günümüzdür!

Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi!

Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

Fındıklı PDD okuru

Bunlara da bakabilirsiniz

Hak verilmez alınır ZAFER SOKAKTA KAZANILIR!

Türkiye, bir seçimi daha geride bıraktı. AKP’li yıllar seçimlerle geçti. Seçimlerin tek başına demokrasiyi geliştirmediği, …

Sosyalizmde yerel yönetimler

Günümüzde üç çeşit yerel yönetim anlayışından sözedilmektedir: Kıta Avrupası, Anglosakson ve Orta-Kuzey Avrupa yerel yönetim …

Vergi soygunu artarken…

Seçim sonrasında işçi ve emekçileri bekleyen büyük ekonomik saldırı politikalarının en önemli kalemlerinden biri de …