Mafya-devlet-sermaye düzenine karşı İkitelli’de eylem

4 Haziran günü İkitelli Atatürk Mahallesi yürüyüş yolunda bir araya gelen kitle son günlerde ortaya saçılan mafya-devlet-sermaye ilişkilerini protesto etti.

“Gezi Ruhuyla Mafya-Çete-Sermaye Düzenine Karşı Mücadeleye” pankartının açıldığı eylem, Gezi Ayaklanması ve Gezi şehitleri selamlanarak başladı. Yapılan açıklamada son günlerde ortaya dökülen mafya-devlet-sermaye kirli ilişkiler ağının sermaye düzeninin karakterinde olduğu belirtildi. Bu kirli ilişkiler ağının, “tek adam yönetimi” dedikleri bu sistemde artarak devam ettiği; Gezi ruhuyla mafya-sermaye düzenine karşı mücadelenin yükseltileceği, kirli ilişkilerin hesabının sorulacağı vurgulandı. Eylemde HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Elif Bulut da söz alarak mafya ile devlet arasındaki kirli ilişkileri teşhir eden konuşma yaptı.

Eylem atılan  “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Her Yer Gezi Her Yer Direniş”. “Kahrolsun Sermaye-Mafya Düzeni” “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “Milyonlar Aç Milyonlar İşsiz Kahrolsun Kapitalist Düzeniniz” sloganlarından sonra sonlandırıldı.

Eylemi PDD, BDSP, DEVRİMCİ PARTİ, EMEP, HDP, SOL PARTİ ve HALKEVLERİ bileşenleri örgütledi.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’ın İsrail’e saldırısı ne anlatıyor

İran 13 Nisan gecesi İsrail’e, en az 300 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) ve füze …

Azmi Akan ölüm yıldönümünde anıldı

Azmi Akan, ölüm yıldönümünde Adana’da Buruk Mezarlığı’ndaki mezarı başında yoldaşları tarafından anıldı.

İhtilalci komünistlerin ilk şehidi: AZMİ AKAN

Azmi Akan, 18 Nisan 1979’da Adana’da katledildi. Sezai Ekinci komutasında TİKB askeri komitesi, gözaltına alınan …