Adana’da halk buluşması yasaklandı

Dikili Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (DİKYAD) 18 Eylül günü Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği ve Grup Munzur ile Kaldırım Müzik Topluluğu’nun davet edildiği halk buluşması, valilik tarafından yasaklandı.

Valilik, konsere iki gün kala, “bir sakınca olmadığı”na dair tebligat göndermişti; ancak konsere saatler kala yasak getirdiğini duyurdu. Bu yasaklama üzerine yapılan basın açıklamasında şunlar söylendi:

“İçi boş gerekçelerle kendi hukuklarını dahi çiğnedikleri bir tutumla karşı karşıyayız. Öte yandan halkın türkü dinleme özgürlüğünü gasp eden bir zihniyet de sözkonusudur.

Demokratik kitle örgütleri olarak, alınan bu kararın hukuksuzca olduğunu ve devrimci sanatçıların halkla buluşmasının önüne geçilmesini protesto ettiğimizi deklare ediyoruz.

Türkülerimize kelepçe vurulamaz!”

Adana PDD

Bunlara da bakabilirsiniz

İkitelli’de 10 Ekim anması

9 Ekim günü İkitelli’de yürüyüş yolunda bir araya gelen kurumlar, 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nı …

Boğaziçi Üniversitesi polis saldırısıyla açıldı

Üniversitelerin açıldığı 4 Ekim’de Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, yüzyüze eğitim ve online eğitim olarak ders programlarının …

Üniversiteliler “barınamıyor!”

Üniversiteler daha açılmadan, barınma sorunu öğrencilerin üzerine bir kabus gibi çöktü. Devlet yurtları yetersiz, özel …