Bakırköy Belediye işçileri grevde

Belediye-iş 2 nolu şube üyesi olan Bakırköy Belediye işçileri, belediyenin sıfır zam dayatmasına karşı, 25 Ekim günü greve başladı. İşçilerin grevi karalılıkla devam ediyor.

Grev kararı alan işçiler, belediye kapısına kurdukları grev çadırında grevlerini sloganlarla, marşlarla halaylarla sürdürüyorlar. Grevin 15. gününde ziyaret ettiğimiz işçilerle grev süreci üzerine konuştuk. Kadın işçilerden Adile, “Sıfır zamı kabul edecek değiliz” diyerek, Belediye başkanının uzlaşmaz ve işçi düşmanı tutumundan kaynaklı grev yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Bir başka kadın işçi Ece ise, TİS kapsamındaki bütün işçilerin greve katıldığını ve coşkulu geçtiğini belirterek, “Kararlıyız kazanana kadar greve devam” dedi. Aynı gün yapılan basın açıklamasında konuşan sendika yöneticisi, Belediye yönetiminin uzlaşmaz tutumunu eleştirdi, sorunun çözümü için müzakere çağrısında bulundu. Haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirti.

Bunlara da bakabilirsiniz

Newroz kutlamaları yapıldı

HDP tarafından “Her der Newroz, her dem Azadî” ve “Newroz ateşiyle özgürlüğe” sloganıyla düzenlenen Newroz …

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …