Bakırköy Belediye işçileri grevde

Belediye-iş 2 nolu şube üyesi olan Bakırköy Belediye işçileri, belediyenin sıfır zam dayatmasına karşı, 25 Ekim günü greve başladı. İşçilerin grevi karalılıkla devam ediyor.

Grev kararı alan işçiler, belediye kapısına kurdukları grev çadırında grevlerini sloganlarla, marşlarla halaylarla sürdürüyorlar. Grevin 15. gününde ziyaret ettiğimiz işçilerle grev süreci üzerine konuştuk. Kadın işçilerden Adile, “Sıfır zamı kabul edecek değiliz” diyerek, Belediye başkanının uzlaşmaz ve işçi düşmanı tutumundan kaynaklı grev yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Bir başka kadın işçi Ece ise, TİS kapsamındaki bütün işçilerin greve katıldığını ve coşkulu geçtiğini belirterek, “Kararlıyız kazanana kadar greve devam” dedi. Aynı gün yapılan basın açıklamasında konuşan sendika yöneticisi, Belediye yönetiminin uzlaşmaz tutumunu eleştirdi, sorunun çözümü için müzakere çağrısında bulundu. Haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirti.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …