Kitleler “Hükümet istifa” sloganıyla sokakta!

Dolar kurunun saat saat yükselip işçileri ve emekçileri fakirleştirmesine, zengini daha daha da zenginleştirmesine karşı, dört bir yanda “Hükümet istifa” talepli eylemler başladı. İstanbul’da Kadıköy, Nurtepe-Güzeltepe, Karaköy, Kurtuluş’ta, İzmir’de Şirinyer’de, Ankara’da, Kocaeli’nde ve Amed’de eylemler yapıldı. Eylemlerde hükümetin derhal istifa etmesi ve hesap vermeleri istendi. Sarıgazi’de yapılan eyleme polis saldırdı; çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Nurtepe’de Proleter Devrimci Duruş, SYKP, SODAP, TİP’in örgütlediği yürüyüş, akşam 21.00’da başladı. Yürüyüş Nurtepe’de başladı, Güzeltepe’de cadde boyunca sürdü ve Nurtepe’de bitirildi. Hükümetin ekonomi politikalarının teşhir edildiği ajitasyon konuşmalarında, işçilerin ve emekçilerin bugünlerinin ve geleceklerinin çalındığı vurgulandı. “Hükümet istifa”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Hırsız katil AKP”, “Sokağa, eyleme, hesap sormaya” sloganlarının atıldığı eyleme, Nurtepe ve Güzeltepe halkı, pencerelerinden tencere-tava çalarak ve alkışlayarak destek verdi. Eylemlerin daha da büyütülerek devam etmesi için karar alındı ve 24 Kasım akşamına çağrı yapıldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …