Adana’da “asgari ücret” protestosu

Günlerdir “sefalet ücreti istemiyoruz” dedi kitleler. 16 Aralık günü açıklanan asgari ücret, sefalet ücreti oldu yine. Her yerde olduğu gibi, Adana’da da devrimci güçler seslerini yükseltti. BMG, FÖKEV, Ekmek ve Onur, HE, TİP ve TÖP, hazırladıkları bildiriyi 5 Ocak Meydanı’ndan başlayarak dağıttı. İnönü Parkı’nda da basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Ne seçim vaatleri ne ‘asgari’ yaşamımıza yaptıkları göstermelik zam, ne de korku duvarları kaderimizi elimize alma zorunluluğunu ortadan kaldırmaz, ertelemez” dendi ve “milyonlar aç, milyonlar işsiz, çare örgütlü direniş” sloganı başta olmak üzere, sıkça atılan sloganlarla mücadele çağrısı yapıldı.

Basın açıklamasına, 19 Aralık’ta Ankara’da yapılacak miting için hazırlanan ve basın açıklaması yapan KESK’ten arkadaşlar da katıldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …

Paris’te Yılmaz Güney anması

Devrimci sanatçı Yılmaz Güney, Paris’te komünist ve devrimci-demokrat kurumlar tarafından, mezarı başında anıldı. Anma, Yılmaz …

12 Eylül’ü protesto eden ve Aysel Tuğluk’un serbest bırakılmasını isteyen afişler asıldı

12 Eylül askeri faşist darbeye karşı direnişe çağıran afişler yapıldı. Ayrıca “Aysel Tuğluk ve hasta …