Adana İHD etkinliği gerçekleştirildi

İHD Adana Şube’nin geleneksel yemeği, 24 Aralık 2021 cuma akşamı yapıldı.  Bu yılki yemek, 31 Ekim 2021’de yitirdiğimiz Makbule Ana’ya (Berktaş) atfedildi.

Adana İHD Şube’nin fotoğraflarla tarihsel gelişimini anlatan sinevizyon gösteriminin, “Makbule Berktaş’ın Anısına Saygıyla” bölümü uzun alkışlarla karşılandı. Adana İHD’nin kuruculuğunu yapan ve bugüne kadar hemen hemen bütün çalışmalarında, eylemlerinde ve etkinliklerinde yer alan Makbule Ana, İHD yemeğinde yine baş köşeye oturmuştu!

Saygı duruşu ve sunum konuşmasından sonra söz alan İHD Adana Şube Başkanı Yakup Ataş, artan baskı ve kötü yaşam koşulları karşısında İHD’nin yoğun çaba gösterdiğini ve dik durduğunu anlattı. Hak ihlalleri ve buna karşı İHD’nin eylemliliklerinden söz ederek, ortak ve birleşik mücadelenin önemine değindi. İnsan hakları savunucuları, devrimci kurumlar, kitle örgütleri ve sendikalar ile siyasi parti temsilcileri ve belediye başkanlarının geldiği gecede yoğun katılım vardı ve coşkulu halaylar çekildi.

Mehmet Fatih Öktülmüş Kültür Evi

Bunlara da bakabilirsiniz

Eti Krom işçileri direniyor

Elazığ-Alacakaya’da bulunan Eti Krom Yıldırımlar AŞ’ye ait maden ocaklarında çalışan işçiler, düşük ücretler ve ağır …

Hatay’da Evvel Temmuz Festivali başladı

Antakya-Samandağ’da Evvel Temmuz Festivali başladı. 11-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen festivalde PDD olarak stan açtık. …

İEB’den NATO zirvesine karşı eylem

NATO’nun 75. yılı için ABD’de toplanan zirveyi protesto etmek amacıyla İşçi Emekçi Birliği İstanbul Dolmabahçe …