Zamlar protesto edildi

Dolar kurunun artması ve bunun hayatın tüm alanlarına fahiş zamlar olarak yansımasını protesto etmek için “Asgari Değil İnsanca Yaşam” bileşenleri Mecidiyeköy’de eylem yaptı.

6 Ocak 2022’de Cevahir AVM önünde saat 18.30’da başlayan eyleme kurumlar kendi flamalarıyla katıldılar. “Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye” yazılı pankartın açılmasıyla başlayan eylemde “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Milyonlar aç, milyonlar işsiz işte kapitalist sisteminiz”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni”, “İnsanca yaşamak istiyoruz”, “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganları atıldı. Yapılan açıklamada devletin krizin faturasını işçilerin ve emekçilerin sırtına yıkmak istediği, bir avuç zengini daha da zenginleştirme çabasında olduğu belirtilirken, zamlara ve tüm hak gasplarına karşı tek yolun örgütlenmekten geçtiği söylendi.

Bileşenler, 7 Ocak’ta da Mecidiyeköy, Cevizlibağ ve Uzunçayır metrobüs duraklarında bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Eti Krom işçileri direniyor

Elazığ-Alacakaya’da bulunan Eti Krom Yıldırımlar AŞ’ye ait maden ocaklarında çalışan işçiler, düşük ücretler ve ağır …

Hatay’da Evvel Temmuz Festivali başladı

Antakya-Samandağ’da Evvel Temmuz Festivali başladı. 11-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen festivalde PDD olarak stan açtık. …

İEB’den NATO zirvesine karşı eylem

NATO’nun 75. yılı için ABD’de toplanan zirveyi protesto etmek amacıyla İşçi Emekçi Birliği İstanbul Dolmabahçe …