Zamlar protesto edildi

Dolar kurunun artması ve bunun hayatın tüm alanlarına fahiş zamlar olarak yansımasını protesto etmek için “Asgari Değil İnsanca Yaşam” bileşenleri Mecidiyeköy’de eylem yaptı.

6 Ocak 2022’de Cevahir AVM önünde saat 18.30’da başlayan eyleme kurumlar kendi flamalarıyla katıldılar. “Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye” yazılı pankartın açılmasıyla başlayan eylemde “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Milyonlar aç, milyonlar işsiz işte kapitalist sisteminiz”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni”, “İnsanca yaşamak istiyoruz”, “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganları atıldı. Yapılan açıklamada devletin krizin faturasını işçilerin ve emekçilerin sırtına yıkmak istediği, bir avuç zengini daha da zenginleştirme çabasında olduğu belirtilirken, zamlara ve tüm hak gasplarına karşı tek yolun örgütlenmekten geçtiği söylendi.

Bileşenler, 7 Ocak’ta da Mecidiyeköy, Cevizlibağ ve Uzunçayır metrobüs duraklarında bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …