Mecidiyeköy’de zamlara karşı “Başka bir gelecek ellerimizle gelecek” eylemi

“Asgari Değil İnsanca Yaşam” bileşenlerinin yaklaşık bir aydır çalışmasını yürüttüğü “Başka bir gelecek ellerimizle gelecek” talepli eylem, 19 Şubat 2022’de Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde yapıldı. Saat 16’da toplanan bileşenler, flamaları ve dövizlerini açtılar. Ajitasyon konuşmalarıyla başlayan eylemde sırasıyla direnişte olan YemekSepeti işçileri, Delida Çorap, Darinda Çorap ve Sinbo işçileri direnişlerini ve taleplerini anlatan konuşmalar yaptılar. İzmir’de direnişlerini sürdüren Aliağa Gemi Söküm işçilerinin mesajı sloganlarla karşılandı. Ardından basın açıklaması okundu. Eylem boyunca “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni”, “Direne direne kazanacağız!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!”, “İşgal, grev, direniş!” sloganları atıldı. Eylemin sonunda örgütlenme ve mücadeleyi büyütme çağrısı yapıldı.

Bileşenler, bir ay boyunca metro-metrobüs duraklarında, sanayi havzalarında, emekçi semtlerin sokaklarında ve pazar yerlerinde bildiriler dağıtarak, eylemler yaparak çalışma yürüttüler.

Bunlara da bakabilirsiniz

İran’da kitleler sokakta

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının polis tarafından öldürülmesi, ülkede son yılların en büyük kitle …

12 Eylül ve Nevin Berktaş belgeseli…

12 Eylül’ün yıldönümünde, Nevin Berktaş ile röportaj yapıldı ve bir belgesel hazırlandı. Oda TV’nin hazırladığı, …

12 Eylül ve sonrası değerlendirme söyleşileri…

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrasında, adaletsiz geçen 42 yılın ardından, Devrimci 78’liler Federasyonu’nun katılım …