Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul Gazi Mahallesi’nde anıldı

14 Nisan 2017’de Gazi Mahallesi’nde polis tarafından katledilen Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul için, katledildikleri yerde anma yapıldı. Barış ve Oğuzhan, ormanlık alandan araçla çıktıklarında polis çevirmesiyle karşılaşmış, ehliyetleri olmadığı için kaçmış, arabaları polis tarafından taranarak katledilmişlerdi.

Gazi 12 Mart Platformu tarafından yapılan anmada, gençler için iki tane fidan dikildi. Gazi Mezarlığı’nda toplanan Platform bileşenleri, yoğun polis ablukası altında anma yaptı. Fidanların dikilmesinin ardından ölen gençler için saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşu sırasında Adnan Yücel’in “Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek” şiirinden bir bölüm okundu. İlk olarak ölen gençlerin aileleri adına kısa bir açıklama yapıldı. Açıklamada gençlerin devlet tarafından katledildiği söylendi ve mahkeme sürecinde yaşanan tehditler belirtildi. 12 Mart Platformu adına yapılan açıklamanın ardından eylem bitirildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …