Çay üreticileri, talepleri için örgütleniyor

Rize-Fındıklı’da “Çay Üreticileri İnisiyatifi” adıyla bir çalışma başlatıldı. Bu çalışmada, çay üreticilerinin sorunlarının tartışıldığı bir toplantı düzenlendi ve toplantıda temel talepler tartışıldı. Çayda kota uygulaması, kontenjan, artan girdi maliyetleri, gübre, işçilik gibi sorunlar ortaya konarak, çaydaki taban fiyatın ne olması gerektiği üzerinde duruldu.

Toplantının ardından, bu talepler doğrultusunda imza kampanyası düzenlenmesi, kitlelere ulaşarak sorunların anlatılması, bunun üzerinden çay üreticilerinin örgütlenmesi kararı alındı. Ve imza kampanyası başladı.

Yine çay sorunlarına ilişkin, Artvin-Borçka, Kemalpaşa, Hopa, Rize-Fındıklı ve Trabzon üreticilerinin katıldığı toplantının ardından, Rize’de Tek Gıda-iş sendikası şubesinde basın açıklaması düzenlenerek, talepler kamuoyuna açıklandı.

Tüm bu çalışmalar üzerinden, Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun Çay Üreticileri Meclisi Girişimi Platformu kuruldu.

Fındıklı PDD

Bunlara da bakabilirsiniz

Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda …

İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma

İsviçre’nin Basel kentinde Filistin halkıyla dayanışma yürüyüşü düzenlendi. ABD’nin ve Avrupa Birliği’nin de desteğini arkasına …

İEB direnen öğretmenleri ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Eğitim Nöbeti” eylemini sürdüren Özel Sektör …