Gezi davası sonrası “Adalet Nöbeti” devam ediyor

Gezi Davası’nda verilen mahkeme kararı ve tutuklamaların ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’da başlayan “Adalet nöbetleri” devam ediyor. TMMOB tarafından her akşam saat 17-20 arasında düzenlenen nöbet eylemlerinde, mahkemenin kararı protesto ediliyor ve tutuklananların serbest bırakılması isteniyor.

İstanbul’daki nöbetin 21. günü olan 16 Mayıs’ta, Proleter Devrimci Duruş okurları olarak destek ziyareti yaptık. Nöbet boyunca türkü dinletileri düzenleniyor, çeşitli konuşmalar yapılıyor ve sloganlar atılıyor. Gezi Direnişi’nin sembolü olan “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı ve mahkeme kararına dönük olarak “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları coşkuyla ve öfkeyle atılıyor. Yoldan geçenlerin, destek ifade eden sözleri ise ayrı bir moral veriyor.

Nöbetleri, meslek odalarına bağlı kurumlar, her gün sırayla düzenliyorlar. Diğer yandan avukatlar da adliyelerde Gezi Direnişi ve tutuklamalara ilişkin eylemler ve açıklamalar yapıyorlar.

Bunlara da bakabilirsiniz

15-16 Haziran’ın yıldönümünde Kadıköy’de eylem

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 52. yılında İşçi-Emekçi Birliği Kadıköy’de eylem yaptı. 16 Haziran günü …

Çağdaş Büyükbaş, M. Fatih Öktülmüş’ün afişlerini yaparken gözaltına alındı

Dergimiz Proleter Devrimci Duruş’un sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çağdaş Büyükbaş 14 Haziran’da Kadıköy’de …

Ağaç AŞ işçileri direnişe başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Ağaç AŞ’de çalışan yüzlerce işçi Büyükşehir Belediyesi önünde direnişe başladı. İşçiler …