Gezi davası sonrası “Adalet Nöbeti” devam ediyor

Gezi Davası’nda verilen mahkeme kararı ve tutuklamaların ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’da başlayan “Adalet nöbetleri” devam ediyor. TMMOB tarafından her akşam saat 17-20 arasında düzenlenen nöbet eylemlerinde, mahkemenin kararı protesto ediliyor ve tutuklananların serbest bırakılması isteniyor.

İstanbul’daki nöbetin 21. günü olan 16 Mayıs’ta, Proleter Devrimci Duruş okurları olarak destek ziyareti yaptık. Nöbet boyunca türkü dinletileri düzenleniyor, çeşitli konuşmalar yapılıyor ve sloganlar atılıyor. Gezi Direnişi’nin sembolü olan “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı ve mahkeme kararına dönük olarak “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları coşkuyla ve öfkeyle atılıyor. Yoldan geçenlerin, destek ifade eden sözleri ise ayrı bir moral veriyor.

Nöbetleri, meslek odalarına bağlı kurumlar, her gün sırayla düzenliyorlar. Diğer yandan avukatlar da adliyelerde Gezi Direnişi ve tutuklamalara ilişkin eylemler ve açıklamalar yapıyorlar.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …