Gezi davası sonrası “Adalet Nöbeti” devam ediyor

Gezi Davası’nda verilen mahkeme kararı ve tutuklamaların ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’da başlayan “Adalet nöbetleri” devam ediyor. TMMOB tarafından her akşam saat 17-20 arasında düzenlenen nöbet eylemlerinde, mahkemenin kararı protesto ediliyor ve tutuklananların serbest bırakılması isteniyor.

İstanbul’daki nöbetin 21. günü olan 16 Mayıs’ta, Proleter Devrimci Duruş okurları olarak destek ziyareti yaptık. Nöbet boyunca türkü dinletileri düzenleniyor, çeşitli konuşmalar yapılıyor ve sloganlar atılıyor. Gezi Direnişi’nin sembolü olan “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı ve mahkeme kararına dönük olarak “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları coşkuyla ve öfkeyle atılıyor. Yoldan geçenlerin, destek ifade eden sözleri ise ayrı bir moral veriyor.

Nöbetleri, meslek odalarına bağlı kurumlar, her gün sırayla düzenliyorlar. Diğer yandan avukatlar da adliyelerde Gezi Direnişi ve tutuklamalara ilişkin eylemler ve açıklamalar yapıyorlar.

Bunlara da bakabilirsiniz

Asgari ücret belirleniyor: İNSANCA YAŞANACAK ÜCRET İSTİYORUZ!

“Asgari ücret tespit komisyonu” 2023 yılı asgari ücretini belirlemek için, yine göstermelik buluşmalara başladı. Göstermelik …

“DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” kitabı çıktı

Yayınevimizden çıkan “DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” adlı kitabın Önsöz bölümünü yayınlıyoruz. * * * Remzi …

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …