İşçi Emekçi Birliği, Asen Metal işçilerini ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, 12 Mayıs’tan beri fabrika önünde direnişlerini sürdüren Asen Metal işçileri ile buluştu. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Asen Metal fabrikasında, Birleşik Metal-İş sendikasının yetki almasının ardından, sendika üyesi 18 işçi işten atıldı, sonra bu sayı 74’e çıktı.

İşçi Emekçi Birliği 24 Mayıs günü, direniş alanına belli bir mesafeden pankart açarak, “Asen işçileri yalnız değildir”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları ile yürüdü. İşçiler atılan sloganlara katılarak karşılık verdiler. Direniş süreci üzerine yaptığımız konuşmalarda, işçiler düşük ücretlere ve kötü çalışma koşullarına karşı örgütlendiklerini, bunun üzerine 74 işçinin işten atıldığını, direnişin başlamasının ardından üretimin büyük oranda durduğunu ve kazanana kadar direnişlerini kararlılıkla sürdüreceklerini söylediler. Her zaman dayanışmada olacağımızı belirtilerek ayrıldık. Ayrılma esnasında işçiler “güle güle dostlar gene bekleriz” sloganıyla uğurlarken “hoşçakalın dostlar yine geleceğiz” diye karşılık verdik.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …