İşçi Emekçi Birliği, Asen Metal işçilerini ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, 12 Mayıs’tan beri fabrika önünde direnişlerini sürdüren Asen Metal işçileri ile buluştu. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Asen Metal fabrikasında, Birleşik Metal-İş sendikasının yetki almasının ardından, sendika üyesi 18 işçi işten atıldı, sonra bu sayı 74’e çıktı.

İşçi Emekçi Birliği 24 Mayıs günü, direniş alanına belli bir mesafeden pankart açarak, “Asen işçileri yalnız değildir”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları ile yürüdü. İşçiler atılan sloganlara katılarak karşılık verdiler. Direniş süreci üzerine yaptığımız konuşmalarda, işçiler düşük ücretlere ve kötü çalışma koşullarına karşı örgütlendiklerini, bunun üzerine 74 işçinin işten atıldığını, direnişin başlamasının ardından üretimin büyük oranda durduğunu ve kazanana kadar direnişlerini kararlılıkla sürdüreceklerini söylediler. Her zaman dayanışmada olacağımızı belirtilerek ayrıldık. Ayrılma esnasında işçiler “güle güle dostlar gene bekleriz” sloganıyla uğurlarken “hoşçakalın dostlar yine geleceğiz” diye karşılık verdik.

Bunlara da bakabilirsiniz

Asgari ücret belirleniyor: İNSANCA YAŞANACAK ÜCRET İSTİYORUZ!

“Asgari ücret tespit komisyonu” 2023 yılı asgari ücretini belirlemek için, yine göstermelik buluşmalara başladı. Göstermelik …

“DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” kitabı çıktı

Yayınevimizden çıkan “DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” adlı kitabın Önsöz bölümünü yayınlıyoruz. * * * Remzi …

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …