İşçi Emekçi Birliği, Asen Metal işçilerini ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, 12 Mayıs’tan beri fabrika önünde direnişlerini sürdüren Asen Metal işçileri ile buluştu. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Asen Metal fabrikasında, Birleşik Metal-İş sendikasının yetki almasının ardından, sendika üyesi 18 işçi işten atıldı, sonra bu sayı 74’e çıktı.

İşçi Emekçi Birliği 24 Mayıs günü, direniş alanına belli bir mesafeden pankart açarak, “Asen işçileri yalnız değildir”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları ile yürüdü. İşçiler atılan sloganlara katılarak karşılık verdiler. Direniş süreci üzerine yaptığımız konuşmalarda, işçiler düşük ücretlere ve kötü çalışma koşullarına karşı örgütlendiklerini, bunun üzerine 74 işçinin işten atıldığını, direnişin başlamasının ardından üretimin büyük oranda durduğunu ve kazanana kadar direnişlerini kararlılıkla sürdüreceklerini söylediler. Her zaman dayanışmada olacağımızı belirtilerek ayrıldık. Ayrılma esnasında işçiler “güle güle dostlar gene bekleriz” sloganıyla uğurlarken “hoşçakalın dostlar yine geleceğiz” diye karşılık verdik.

Bunlara da bakabilirsiniz

15-16 Haziran’ın yıldönümünde Kadıköy’de eylem

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 52. yılında İşçi-Emekçi Birliği Kadıköy’de eylem yaptı. 16 Haziran günü …

Çağdaş Büyükbaş, M. Fatih Öktülmüş’ün afişlerini yaparken gözaltına alındı

Dergimiz Proleter Devrimci Duruş’un sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çağdaş Büyükbaş 14 Haziran’da Kadıköy’de …

Ağaç AŞ işçileri direnişe başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Ağaç AŞ’de çalışan yüzlerce işçi Büyükşehir Belediyesi önünde direnişe başladı. İşçiler …