İşçi-Emekçi Birliği Kartal’da miting yaptı

Proleter Devrimci Duruş’un da bileşenlerinden olduğu İşçi Emekçi Birliği 16 Ekim’de Kartal’da “Artık Yeter, Emeğimiz ve Haklarımız için” şiarıyla miting düzenledi.

Kartal’da Başak Durağı’nda kortej oluşturan kurumlar alana “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Direne direne kazanacağız”, “Madencinin katili sermaye düzeni”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla yürüdü. 14.30’da kortejlerin alana ulaşmasıyla saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından mitingi düzenleyen İşçi Emekçi Birliği’nin metni okundu. Ardından direnişte olan işçiler sırasıyla konuşmalar yaptılar. Konuşmalarda örgütlenerek ve direnerek hakların kazanıldığına vurgu yapıldı. Kapitalist sistemin işçilere ve emekçilere baskı, sömürü ve yoksulluktan başka bir şey getirmediği, kurtuluşun devrimde ve sosyalizmde olduğu söylendi. Konuşmalar arasında sloganlar atıldı. Kadın ve gençlik örgütleri adına da ortak metinler okundu. Miting Grup Vardiya’nın söylediği türküler ve marşlarla son buldu.

Bunlara da bakabilirsiniz

Asgari ücret belirleniyor: İNSANCA YAŞANACAK ÜCRET İSTİYORUZ!

“Asgari ücret tespit komisyonu” 2023 yılı asgari ücretini belirlemek için, yine göstermelik buluşmalara başladı. Göstermelik …

“DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” kitabı çıktı

Yayınevimizden çıkan “DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” adlı kitabın Önsöz bölümünü yayınlıyoruz. * * * Remzi …

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …