Yeni yıl, uğruna savaşanların olsun!

Zorluklarla dolu bir yılı geride bıraktık. Ekonomik krizin derinleştiği, siyasal baskıların arttığı, hak gasplarının pervasızlaştığı bir yıl. 2022 aynı zamanda umudun da yeniden alevlendiği bir yıl oldu. Sri Lanka’da başkanlık sarayını ele geçiren kitleler, Kazakistan’da doğalgaz zammına karşı sokakları tutuşturan emekçiler sarayları zaptettiler, diktatörleri devirdiler. İran’da “kadın saçı”, direniş meşalesine dönüştü.

Ülkemizde de güçlü sınıf eylemleri, evini-yaşam alanını doğa talanına ya da yıkım rantına karşı savunan direnişler, öğrencilerin barınma eylemleri, geniş kitlelerin ekonomik krize ve siyasi baskılara karşı başkaldırısı yaşandı.

Yeni yıl, çok daha güçlü direnişlerin habercisidir. Biliyoruz ki, mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ancak kazananlar hep mücadele edenlerdir. Egemen sınıfların yaydığı boş hayallere kapılmadan, düzenin vaatlerine kanmadan, kendi gücümüze güvenelim; alanlarımızda örgütlenelim ve sınıf mücadelesini yükseltelim!

2023, devrim ve sosyalizm mücadelesinde büyük kazanımların yaşanacağı bir yıl olsun!

Yeni yıl, uğruna savaşanların olsun!

Bunlara da bakabilirsiniz

İEB direnişteki LC Waikiki direnişini ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği Esenyurt-Esenkent’te fabrika önünde direnişlerini sürdüren LC Waikiki işçilerini ziyaret etti. Direnişin 5. …

Ahmet Şoreş ve Fırat Neval ölümsüzdür!

Rojava’da 3 Ocak günü MİT tarafından düzenlenen bir saldırıda katledilen MLKP komutanı Zeki Gürbüz (Ahmet …

Çin’in hegemonyası yayılıyor

TİKB(B) 6. Konferans Belgeleri’nde bulunan ve “Devrim Günceldir” adlı kitapta yeralan bir bölümü, güncel ve …