Yeni yıl, uğruna savaşanların olsun!

Zorluklarla dolu bir yılı geride bıraktık. Ekonomik krizin derinleştiği, siyasal baskıların arttığı, hak gasplarının pervasızlaştığı bir yıl. 2022 aynı zamanda umudun da yeniden alevlendiği bir yıl oldu. Sri Lanka’da başkanlık sarayını ele geçiren kitleler, Kazakistan’da doğalgaz zammına karşı sokakları tutuşturan emekçiler sarayları zaptettiler, diktatörleri devirdiler. İran’da “kadın saçı”, direniş meşalesine dönüştü.

Ülkemizde de güçlü sınıf eylemleri, evini-yaşam alanını doğa talanına ya da yıkım rantına karşı savunan direnişler, öğrencilerin barınma eylemleri, geniş kitlelerin ekonomik krize ve siyasi baskılara karşı başkaldırısı yaşandı.

Yeni yıl, çok daha güçlü direnişlerin habercisidir. Biliyoruz ki, mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ancak kazananlar hep mücadele edenlerdir. Egemen sınıfların yaydığı boş hayallere kapılmadan, düzenin vaatlerine kanmadan, kendi gücümüze güvenelim; alanlarımızda örgütlenelim ve sınıf mücadelesini yükseltelim!

2023, devrim ve sosyalizm mücadelesinde büyük kazanımların yaşanacağı bir yıl olsun!

Yeni yıl, uğruna savaşanların olsun!

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …