İEB’den Mecidiyeköy LC Waikiki önünde eylem

İşçi Emekçi Birliği, sendikalaştıkları için işten atılan LC Waikiki Depo işçileri ile birlikte Mecidiyeköy LC Waikiki mağazası önünde dayanışma eylemi yaptı.

26 Ocak’ta, saat 17’deki eylem “Atılan işçiler geri alınsın”, “Yaşasın sınıf dayanışması” ve “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarının atılmasıyla başladı. Yapılan ajitasyon konuşmasında LC Waikiki’yi protesto etme ve alışveriş yapmama çağrısı yapıldı. Direnişin zafere ulaşması için dayanışmanın büyütüleceğine vurgu yapıldı. LC Waikiki direnişçisi işçi yaptığı konuşmada neden işten atıldıklarını anlattı, eylemi ilgiyle izleyenlere ve mağaza içinde alış veriş yapanlara seslendi ve boykot çağrısı yaptı. İEB adına yapılan konuşmada ise direnişlerin ancak dayanışmayla zafere ulaştığı; bunun örneklerinin Schneider Elektrik’te, Trendyol Go Kurye’de görüldüğünü belirtti ve LC Waikiki direnişinin de zaferle sonuçlanacağını söylendi.

Eylem atılan sloganların ardından bitirildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …