İEB’den Mecidiyeköy LC Waikiki önünde eylem

İşçi Emekçi Birliği, sendikalaştıkları için işten atılan LC Waikiki Depo işçileri ile birlikte Mecidiyeköy LC Waikiki mağazası önünde dayanışma eylemi yaptı.

26 Ocak’ta, saat 17’deki eylem “Atılan işçiler geri alınsın”, “Yaşasın sınıf dayanışması” ve “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarının atılmasıyla başladı. Yapılan ajitasyon konuşmasında LC Waikiki’yi protesto etme ve alışveriş yapmama çağrısı yapıldı. Direnişin zafere ulaşması için dayanışmanın büyütüleceğine vurgu yapıldı. LC Waikiki direnişçisi işçi yaptığı konuşmada neden işten atıldıklarını anlattı, eylemi ilgiyle izleyenlere ve mağaza içinde alış veriş yapanlara seslendi ve boykot çağrısı yaptı. İEB adına yapılan konuşmada ise direnişlerin ancak dayanışmayla zafere ulaştığı; bunun örneklerinin Schneider Elektrik’te, Trendyol Go Kurye’de görüldüğünü belirtti ve LC Waikiki direnişinin de zaferle sonuçlanacağını söylendi.

Eylem atılan sloganların ardından bitirildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

Newroz kutlamaları yapıldı

HDP tarafından “Her der Newroz, her dem Azadî” ve “Newroz ateşiyle özgürlüğe” sloganıyla düzenlenen Newroz …

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …