LC Waikiki işçileri haklarını aldı

19 gündür direnişte olan LC Waikiki işçileri, haklarını alarak direnişlerini 19. günde sonlandırdılar.

Promosyon haklarını istedikleri için “Kod 46” ile işten atılan LC Waikiki işçileri, Limter’iş sendikası öncülüğünde fabrika önünde başlattıkları direnişi LC Waikiki mağazalarına taşıdılar. “Kod 46”, işçilerin “hırsızlık, meslek sırlarını ortaya atmak” vb nedenlerle işten atılması anlamına geliyor ve dosyalarına işlenen bu iftira nedeniyle işçilerin bütün hayatı zan altında bırakılıyor.

İşten çıkarılmaları ve Kod 46’ya maruz kalmaları nedeniyle direnen işçiler, bir yandan depo önünde çadır direnişini sürdürürken, aynı zamanda neredeyse her gün İstanbul’un bir merkezi yerinde LC Waikiki mağazasını eylem alanına çevirdiler. İşçi Emekçi Birliği de, direnişçi işçilerle dayanışmak için LC Waikiki mağazalarının önünde eylem yaptı. Ayrıca İnşaat-iş, Dev Yapı-iş, Dev Turizm Marmara şubesi, Limter-iş ve Dev İşçi-Sen sendikaları da, direnişçi işçilerle dayanışmak için ortak hareket ettiler ve LC Waikiki mağazalarının önünde eylem yaptılar.

İşçiler, 30 Ocak günü Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde yaptıkları basın açıklamasında tüm ücret, kıdem ve ihbar tazminatlarını aldıklarını, patronun “Kod 46″yı geri çektiğini, bunun üzerine direnişlerini bitirdiklerini belirttiler.

Bunlara da bakabilirsiniz

Newroz kutlamaları yapıldı

HDP tarafından “Her der Newroz, her dem Azadî” ve “Newroz ateşiyle özgürlüğe” sloganıyla düzenlenen Newroz …

Direnişteki Mata işçilerine ziyaret

21 Mart günü İşçi Emekçi Birliği olarak direnişte olan Mata işçileriyle buluştuk. “İşgal-Grev-Direniş Mata’da Direniş …

Samandağ’da 40. gün yürüyüşü: “Unutmuyoruz, affetmiyoruz!”

Hatay-Samandağ’da depremin 40. günü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişi ellerinde bahhurlar ve rihenler …