LC Waikiki işçileri haklarını aldı

19 gündür direnişte olan LC Waikiki işçileri, haklarını alarak direnişlerini 19. günde sonlandırdılar.

Promosyon haklarını istedikleri için “Kod 46” ile işten atılan LC Waikiki işçileri, Limter’iş sendikası öncülüğünde fabrika önünde başlattıkları direnişi LC Waikiki mağazalarına taşıdılar. “Kod 46”, işçilerin “hırsızlık, meslek sırlarını ortaya atmak” vb nedenlerle işten atılması anlamına geliyor ve dosyalarına işlenen bu iftira nedeniyle işçilerin bütün hayatı zan altında bırakılıyor.

İşten çıkarılmaları ve Kod 46’ya maruz kalmaları nedeniyle direnen işçiler, bir yandan depo önünde çadır direnişini sürdürürken, aynı zamanda neredeyse her gün İstanbul’un bir merkezi yerinde LC Waikiki mağazasını eylem alanına çevirdiler. İşçi Emekçi Birliği de, direnişçi işçilerle dayanışmak için LC Waikiki mağazalarının önünde eylem yaptı. Ayrıca İnşaat-iş, Dev Yapı-iş, Dev Turizm Marmara şubesi, Limter-iş ve Dev İşçi-Sen sendikaları da, direnişçi işçilerle dayanışmak için ortak hareket ettiler ve LC Waikiki mağazalarının önünde eylem yaptılar.

İşçiler, 30 Ocak günü Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde yaptıkları basın açıklamasında tüm ücret, kıdem ve ihbar tazminatlarını aldıklarını, patronun “Kod 46″yı geri çektiğini, bunun üzerine direnişlerini bitirdiklerini belirttiler.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …