Deprem için yapılan eyleme polis saldırısı

İşçi Emekçi Birliği’nin “Deprem değil kapitalizm öldürür” sloganıyla Şişli’de bulunan Cevahir AVM önünde yapmak istediği eyleme polis saldırdı. Saldırıda 21 kişi gözaltına alındı.

13 Şubat günü saat 19’da yapılacak eylem öncesinde, Mecidiyeköy-Şişli bölgesi yoğun bir polis ablukasına alındı. Yoldan geçenlerin “savaş mı çıktı” diye soracağı kadar büyük, binlerce polisin bölgeyi kuşattığı bir ablukaydı bu. Deprem bölgelerinde arama-kurtarma faaliyetine insan göndermeyen, enkaz altındaki yüzbinlerce kişiyi ölüme terkeden, onbinlerce kişinin ölümüne neden olan devlet, bu durumu protesto etmek isteyenlere müdahale etmek için binlerce polisi seferber etmişti.

Buna rağmen İEB’liler, “Öldüren deprem değil kapitalizmdir! Dayanışmayı ve mücadeleyi büyütelim!” yazılı, İEB imzalı pankartı açarak Şişli yönünden yürümeye ve slogan atmaya başladılar. Cevahir AVM önüne geldiklerinde polis tarafından tamamen kuşatılan birlik üyeleri, burada da ajitasyon konuşmalarına devam ettiler. Polis darpederek 21 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltındakiler, gece yarısı serbest bırakıldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …