Soylu’ya Gazi’de protesto

Gazi Mahallesi’ne 26 Mayıs günü oy istemek için giden Süleyman Soylu, halkın büyük tepkisi ile karşılaştı. Soylu’nun seçim otobüsünden yaptığı konuşmalar, öfkeyi daha da büyüttü.

Gazi’de zafer işareti yapan bir grupla karşılaşan Soylu, seçim otobüsünün içinden “PKK ile içiçe geçmişsiniz, onların işaretini yapıyorsunuz” diye bağırdı. Kitle Soylu’yu yuhalamaya başlayınca, PKK hakkında konuşmaya devam etti ve “Çocuklarınızı LGBT’den kurtardık” dedi. Kitlenin tepkisi büyüyünce polis kitleyi ablukaya aldı. Ancak bu, kalabalığı artırdı. Yüzlerce kişi İsmetpaşa Caddesi’nde “Hak, hukuk, adalet!”, “Hizbullah’ın itleri yıldıramaz bizleri!” sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Polisin saldırısı sonucunda, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Mahalle halkı gözaltıları engellemek için polisle tartıştı.

Gazi Mahallesi bir kere daha direnişçi yüzünü göstermiş oldu. Oy istemek için Gazi’ye giden Soylu, hızla bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda …

İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma

İsviçre’nin Basel kentinde Filistin halkıyla dayanışma yürüyüşü düzenlendi. ABD’nin ve Avrupa Birliği’nin de desteğini arkasına …

İEB direnen öğretmenleri ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Eğitim Nöbeti” eylemini sürdüren Özel Sektör …