Soylu’ya Gazi’de protesto

Gazi Mahallesi’ne 26 Mayıs günü oy istemek için giden Süleyman Soylu, halkın büyük tepkisi ile karşılaştı. Soylu’nun seçim otobüsünden yaptığı konuşmalar, öfkeyi daha da büyüttü.

Gazi’de zafer işareti yapan bir grupla karşılaşan Soylu, seçim otobüsünün içinden “PKK ile içiçe geçmişsiniz, onların işaretini yapıyorsunuz” diye bağırdı. Kitle Soylu’yu yuhalamaya başlayınca, PKK hakkında konuşmaya devam etti ve “Çocuklarınızı LGBT’den kurtardık” dedi. Kitlenin tepkisi büyüyünce polis kitleyi ablukaya aldı. Ancak bu, kalabalığı artırdı. Yüzlerce kişi İsmetpaşa Caddesi’nde “Hak, hukuk, adalet!”, “Hizbullah’ın itleri yıldıramaz bizleri!” sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Polisin saldırısı sonucunda, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Mahalle halkı gözaltıları engellemek için polisle tartıştı.

Gazi Mahallesi bir kere daha direnişçi yüzünü göstermiş oldu. Oy istemek için Gazi’ye giden Soylu, hızla bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar 26 Eylül 2023 tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak …

12 Eylül’e sıkılan “ilk kurşun” OSMAN YAŞAR YOLDAŞCAN

1980 yılının 29 Eylül günüydü. O gün İstanbul’da gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplanmıştı. Kesik kesik …

Gezi yargılanamaz!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis …