Hatay’da Evvel Temmuz Festivali sürüyor

Hatay’da Samandağ Evvel Temmuz Festivali, deprem sonrası büyük yıkıma rağmen yapılıyor. Önceki yıllara kıyasla kitle katılımı daha az olsa da, hayata tutunma, geleneklerini yaşatma açısından oldukça anlamlı.

Festival 11 Temmuz’dan itibaren Samandağ’da paneller ve konserlerle sürüyor. Konser alanına giden yolda standlar kurulmuş durumda. Parti, dernek, kooperatif vb birçok kurum ürünlerini sergiliyor. PDD standı da, 10 Temmuz’da Ekinci Mahallesi’nde gerçekleşen Ali İsmail Korkmaz etkinliğinin ardından, Samandağ’da da yerini aldı.

Hatay halkı standlara da ilgi gösteriyor. Standımızdan kitap, broşür alanlar, “geçmişteki gibi” diyerek devrimci ortama özlemlerini ifade ediyorlar. Sohbetler siyasi konuların yanı sıra, yine depreme ve halen devam eden sorunlara odaklanıyor. Konuşmalarda ve konserlerde en çok ve coşkulu atılan slogan, Arapça ve Türkçe “Gitmiyoruz, Buradayız” oldu. Hatay halkı festivalle birlikte bir yandan türkülerle hüzünleniyor, coşuyor, bir yandan da yaralarını sarmaya çalışıyor.

Hatay PDD

Bunlara da bakabilirsiniz

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak üzere İstanbul’da iki kez …

İsrail-Filistin savaşına dair tartışmalar üzerine

İsrail’in Gazze’ye saldırısı, birçok tartışmayı yeniden alevlendirdi. Bunlardan biri, Hamas’ın gerici karakterinden dolayı Filistin halkına …