PDD temsilcisi Zeynel Sarar gözaltına alındı

Temsilcimiz Zeynel Sarar, Munzur Festivali’ne katılmak üzere Dersim’e giderken, 2 Ağustos günü sabah saat 6 sıralarında, Dersim girişinde, Mutu Köprüsü’nde yapılan kimlik kontrolü sırasında, hakkında arama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Pülümür Adliyesi’ne getirilen Sarar, saat 9.30 civarında, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Zeynel Sarar’ın gözaltına alınma gerekçesi, direnen işçilere destek vermekti. EnerjiSA’da çalışan DİSK Enerji-Sen üyesi işçiler, işten atıldıkları için direnişe geçmiş; 3 Haziran 2023 günü, direnişlerinin 68. gününde Levent’te bulunan Sabancı Holding önünde eylem yapmak istemişlerdi. PDD’nin de bileşeni olduğu İşçi Emekçi Birliği, bu eyleme destek vermek amacıyla EnerjiSA işçilerinin yanındaydı. Bugün Akbelen’de, Hatay-Dikmece’de patronların çıkarları için halka saldıran kolluk gücü, Sabancı Holding önünde de yine patronları korumak için saldırdı. Dayanışma için orada olanlar, işçilerle birlikte direnerek gözaltına alındılar.

Şimdi bu direniş nedeniyle, temsilcimiz Zeynel Sarar’a soruşturma açılmış bulunuyor. İşçi sınıfının direnişi ile dayanışmak da bir suç olarak tanımlanıyor. Direnişimiz de, işçi sınıfı ile dayanışmamız da durmayacak!

Bunlara da bakabilirsiniz

Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda …

İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma

İsviçre’nin Basel kentinde Filistin halkıyla dayanışma yürüyüşü düzenlendi. ABD’nin ve Avrupa Birliği’nin de desteğini arkasına …

İEB direnen öğretmenleri ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Eğitim Nöbeti” eylemini sürdüren Özel Sektör …