İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma eylemi

İsviçre-Basel’de, yaklaşık 1000 kişilik kitle ile, Filistin halkıyla dayanışmak için yürüyüş düzenlendi. PDD okurlarının da katıldığı yürüyüşte, İsrail’e öfke yağdı. İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlar protesto edildi, “Filistin halkına özgürlük” sloganları atıldı.

Eylem sırasında şehir merkezinde tramvayla durduruldu, ana caddelerde blokajlar yapıldı, polisin yasakladığı sokaklar fiilen dolduruldu; yürüyüş bütün engellere rağmen sürdürüldü.

İsrail saldırganlığı Avrupa devletleri tarafından desteklendiği için, kitlelerin Filistin’le dayanışma eylemi yapmasını istemiyorlar. Bu nedenle İsviçre’de başkent Bern, Zürih ve Basel’de her tür eylem ve etkinlik yasaklandı. Bu yasaklara ve polis şiddedine rağmen eylemleri engelleyemiyorlar. Zürich’te de 21 Ekim günü yasaklara rağmen dayanışma eylemleri yapılacak.

İsviçre PDD

Bunlara da bakabilirsiniz

Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda …

İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma

İsviçre’nin Basel kentinde Filistin halkıyla dayanışma yürüyüşü düzenlendi. ABD’nin ve Avrupa Birliği’nin de desteğini arkasına …

İEB direnen öğretmenleri ziyaret etti

İşçi Emekçi Birliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Eğitim Nöbeti” eylemini sürdüren Özel Sektör …