İsviçre’de Filistin halkıyla dayanışma eylemi

İsviçre-Basel’de, yaklaşık 1000 kişilik kitle ile, Filistin halkıyla dayanışmak için yürüyüş düzenlendi. PDD okurlarının da katıldığı yürüyüşte, İsrail’e öfke yağdı. İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlar protesto edildi, “Filistin halkına özgürlük” sloganları atıldı.

Eylem sırasında şehir merkezinde tramvayla durduruldu, ana caddelerde blokajlar yapıldı, polisin yasakladığı sokaklar fiilen dolduruldu; yürüyüş bütün engellere rağmen sürdürüldü.

İsrail saldırganlığı Avrupa devletleri tarafından desteklendiği için, kitlelerin Filistin’le dayanışma eylemi yapmasını istemiyorlar. Bu nedenle İsviçre’de başkent Bern, Zürih ve Basel’de her tür eylem ve etkinlik yasaklandı. Bu yasaklara ve polis şiddedine rağmen eylemleri engelleyemiyorlar. Zürich’te de 21 Ekim günü yasaklara rağmen dayanışma eylemleri yapılacak.

İsviçre PDD

Bunlara da bakabilirsiniz

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak üzere İstanbul’da iki kez …

İsrail-Filistin savaşına dair tartışmalar üzerine

İsrail’in Gazze’ye saldırısı, birçok tartışmayı yeniden alevlendirdi. Bunlardan biri, Hamas’ın gerici karakterinden dolayı Filistin halkına …