Öğretmenleri ara tatilde çalıştıran okul, sendikalı öğretmenlere saldırdı

Kadıköy’de bulunan Kandilli Koleji, resmi ara tatilde öğretmenleri çalışmaya zorladığı için, Özel Öğretmenler Sendikası okulu uyardı. Okul uyarıyı dikkate almayınca, sendika üyeleri bu yasadışı zorunlu uygulamayı teşhir etmek için okula gitti.

Özel Öğretmenler Sendikası, ara tatilde ders yapacağını ilan eden okulları uyarmış, dersi iptal etmeyen okulları da Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmişti. Bu uyarılara rağmen, ders yapmaya devam eden okullara giderek durumu teşhir edeceklerini de önceden duyurmuştu.

Ara tatil kuralına uymayan, uyarıları da dikkate almayan Kandilli Koleji’nde, sendika temsilcileri önce okul müdürüyle konuştu. Konuşma sırada kayıt alınmasına tepki gösteren müdür, videoyu sildirmeye uğraştı. Ardından okulun patronu İsmail Şilan, elindeki şemsiye ile öğretmene saldırmaya çalıştı. Sendika temsilcileri ise geri adım atmadılar ve zorunlu çalışmayı protesto ettiler.

Özel Öğretmenler Sendikası bu saldırıyı protesto etmek için 14 Kasım Salı günü Kandilli Koleji’nin önünde bir eylem gerçekleştirdi. Kadıköy’de bulunan okulun önünde çok sayıda sendikalı öğretmen toplanarak, okul müdürüne ve zorunlu çalıştırma uygulamasına tepki gösterdi.

Sendika ayrıca saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …