Öğretmenleri ara tatilde çalıştıran okul, sendikalı öğretmenlere saldırdı

Kadıköy’de bulunan Kandilli Koleji, resmi ara tatilde öğretmenleri çalışmaya zorladığı için, Özel Öğretmenler Sendikası okulu uyardı. Okul uyarıyı dikkate almayınca, sendika üyeleri bu yasadışı zorunlu uygulamayı teşhir etmek için okula gitti.

Özel Öğretmenler Sendikası, ara tatilde ders yapacağını ilan eden okulları uyarmış, dersi iptal etmeyen okulları da Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmişti. Bu uyarılara rağmen, ders yapmaya devam eden okullara giderek durumu teşhir edeceklerini de önceden duyurmuştu.

Ara tatil kuralına uymayan, uyarıları da dikkate almayan Kandilli Koleji’nde, sendika temsilcileri önce okul müdürüyle konuştu. Konuşma sırada kayıt alınmasına tepki gösteren müdür, videoyu sildirmeye uğraştı. Ardından okulun patronu İsmail Şilan, elindeki şemsiye ile öğretmene saldırmaya çalıştı. Sendika temsilcileri ise geri adım atmadılar ve zorunlu çalışmayı protesto ettiler.

Özel Öğretmenler Sendikası bu saldırıyı protesto etmek için 14 Kasım Salı günü Kandilli Koleji’nin önünde bir eylem gerçekleştirdi. Kadıköy’de bulunan okulun önünde çok sayıda sendikalı öğretmen toplanarak, okul müdürüne ve zorunlu çalıştırma uygulamasına tepki gösterdi.

Sendika ayrıca saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Bunlara da bakabilirsiniz

Sırtımızdaki yük sizsiniz!

Türkiye’nin en büyük tekeli Koç Holding’in “onursal başkanı” Rahmi Koç, “Cumhuriyetin 100. Yılı” röportaj dizisinin …

Yerel seçimler yaklaşırken…

Devrimci, demokrat kurumlar Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) çağrısıyla, yerel seçimleri konuşmak üzere İstanbul’da iki kez …

İsrail-Filistin savaşına dair tartışmalar üzerine

İsrail’in Gazze’ye saldırısı, birçok tartışmayı yeniden alevlendirdi. Bunlardan biri, Hamas’ın gerici karakterinden dolayı Filistin halkına …