Kadıköy’de binlerce kişi Maçoğlu için yürüdü

Kadıköy Halk Dayanışması, 24 Mart Pazar günü Kadıköy’de halk yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yürüyüş öncesinde, saat 16’dan itibaren kitle Yoğurtçu Parkı’nda toplanmaya başladı. Parkta çekilen coşkulu halayların ardından, 16.30’da Kadıköy sokaklarında yürüyüş gerçekleştirilmesi planlanmıştı. Ancak devlet bu kitlenin Kadıköy merkezinden geçmesine izin vermedi. Bunun üzerine, sahilden Moda’ya doğru yürüyüşe geçen kitle, Moda tarafından Kadıköy sokaklarına girdi. Binlerce kişi, önü-ardı görünmeyen çok uzun bir kortejle Bahariye Caddesi’ne doğru yürümeye başladı. Bu güçlü görsel görüntü, coşkuyu da artırdı. Kadıköy sokakları sloganlarla inledi.

Yürüyüş korteji Bahariye Caddesi’nin Altıyol çıkışına ulaştığında Kadıköy Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu bir konuşma yaptı. Seçimlerde kazanacaklarını vurgulayan Maçoğlu, “Kadıköy’ü hep birlikte yönetmeye geldik. Hep birlikte bu kenti yönetebiliriz. Rantı ve talanı durduracağız. Kazanacağız, mutlaka kazanacağız” dedi.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …