Emek Barış Demokrasi Güçleri, kayyum politikasına karşı eylem yaptı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı İstanbul-Beyoğlu’nda bulunan Şişhane Meydanı’nda eylem yaptı. 8 Haziran akşamı saat 19’da yapılan eylemde, “Hakkari için İstanbul ayakta” pankartı açıldı. Eylemde sık sık  “Faşizme karşı omuz omuza”, “Bijî berxwedane Colemerge”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Basın açıklamasında ilk konuşmayı DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli yaptı. Ardından 1 Mayıs Platformu adına Berkay Ustabaş konuştu. İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri adına ortak açıklamayı ise KESK İstanbul Dönem Sözcüsü Hüseyin Tosu okudu. Konuşmalarda kayyum politikası protesto edildi; bu saldırının direnişle püskürtüleceği belirtildi.

Açıklamaların ardından eyleme katılan kurumların isimleri tek tek okundu ve ortak mücadele vurgusu yapıldı. Sonra saat 22’ye kadar sürdürülecek olan oturma eylemi başlatıldı. Her akşam saat 19’da oturma eyleminin sürdürüleceği duyuruldu ve kitle  oturma eylemine davet edildi.

Bunlara da bakabilirsiniz

’84 ÖO şehitleri ve Mehmet Fatih Öktülmüş Yaşıyor!

1984 Ölüm Orucu eyleminin ve ihtilalci komünist hareketin önderi Mehmet Fatih Öktülmüş’ün ölümünün üzerinden 40 …

Öğretmenlerin direnişi sürüyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası; 26 Mayıs’ta Ankara’da Meclis önüne kitlesel yürüyüşle başlattığı eğitim nöbetinde 3. …

Kolektif üretim ve yaşam; HAZİRAN PİKNİĞİ…

Genel olarak Avrupa’da özelde de yaşadığımız ülke Fransa’da,  ekonomik ve politik baskılar gün geçtikçe biz …