“Asgari değil insanca yaşam istiyoruz” talebi ile eylem yapıldı

Göstermelik asgari ücret görüşmelerinin başlayacağı Aralık ayından önce İşçi Emekçi Birliği yaptığı eylemle, “insanca yaşanacak bir ücret” talebini duyurdu. 19 Kasım’da saat 17’de Mecidiyeköy Cevahir AVM önündeki eylem, ajitasyon konuşmalarıyla başladı. İşçileri ve emekçileri, sermayenin devletine karşı mücadeleye ve örgütlenmeye çağıran konuşmaların ardından basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında, asgari ücret görüşmelerindeki tiyatroya artık kimsenin inanmadığı ve o masada sadece sermaye temsilcilerinin oturduğu, buradan da işçiler ve emekçiler lehine bir karar çıkmayacağının yıllardır görüldüğü vurgulanarak, tek çarenin örgütlenmek ve mücadele etmekten geçtiği söylendi.

İEB 17 Aralık’ta Kadıköy’de gerçekleştireceği eyleme çağrı yaparak, asgari ücret görüşmeleri boyunca alanlarda, sanayi havzalarında, metrobüs ve metro duraklarında, mahallerde eylemlerine ve çalışmalarına devam edeceğini duyurdu.

Bileşenler eyleme kendi flamalarıyla katılırken sıklıkla “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni”, “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

Bunlara da bakabilirsiniz

Asgari ücret belirleniyor: İNSANCA YAŞANACAK ÜCRET İSTİYORUZ!

“Asgari ücret tespit komisyonu” 2023 yılı asgari ücretini belirlemek için, yine göstermelik buluşmalara başladı. Göstermelik …

“DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” kitabı çıktı

Yayınevimizden çıkan “DEVRİM KARTALI Remzi Basalak” adlı kitabın Önsöz bölümünü yayınlıyoruz. * * * Remzi …

Rojava’ya saldırı, İsviçre’de protesto edildi

AKP yönetiminin Rojava’ya dönük hava saldırıları, İsviçre’nin Zürich ve Basel kentlerinde, Proleter Devrimci Duruş ve …